Żywica UV - najtańsza.

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
mcexperts
Kontaktowanie:

Żywica UV - najtańsza.

Postautor: mcexperts » 07 wrz 2017, 10:17

Pochwalony
Trafiłem na wyświetlacz troughsee ze starego POS.

i skoro mogę zamontować dowolne źródło światła ;) znaczy dowolnej długości, czas się zorientować w żywicach UV przemysłowych - takich najtańszych.

Ktoś ma jakąkolwiek wiedzę?

Lokalnie w UK albo cena jest zbliżona do daylight albo nie kupię bo nie jestem firma z odpowiednim zapleczem, nie spełniam wymogów H&S + środowiskowych do przetwarzania i storage.

Czyli na początek żywice bym protestował z pl.

Ma ktoś informacje nt zwykłych żywic polimerowych takich dla przemysłu? Rury, zbiorniki, zabawki tylko że UV zamiast utwardzacza.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Żywica UV - najtańsza.

Postautor: Krzysztof » 07 wrz 2017, 19:16

Zamów z USA z bucktownpolymers.

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: Żywica UV - najtańsza.

Postautor: mcexperts » 07 wrz 2017, 19:44

No nie bardzo.

Bo masz $30 za kg, +przesyłka i odprawa, a lokalnie w UK masz photocentric za £45 z darmowa wysyłka.

Zrównoważy się przy ok 30kg.

Tyle że sobie dam coś uciąć, że jak używają przy produkcji żywicy utwardzanej UV to używają taka za (w dużym hurcie) $2 a nie jak normalna za $1.5 za kg.

I teraz szukam żywicy takiej do produkcji.

Wiem że zywica UV jest używana np do naprawy rur od środka i są takie w UK, ale kosztują ok £25 za kg (co już jest dobrym wynikiem) ale trzeba beczkę 30kg i na dodatek spełnić wymogi regulacyjne.

Wróć do „Drukarki SLA/SLS/DLP”