ESTLCAM-pierwsze kroki

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

ESTLCAM-pierwsze kroki

Postautor: chemik72 » 22 sie 2017, 18:07

Program jest dość ciekawy i już nawet został przedstawiony na forum viewtopic.php?f=103&t=882&start=50 ale aby tam nie zaśmiecać postanowiłem zrobić nowy temat i zadać na wejściu pytanie/pytania a i może wspólnymi siłami uda się je rozwiąać :OK:
A więc tak, jak wiecie przerabiałem frezarkę Proxxon MF70 na CNC i nawet się udało już wszystko poskładać o czym będzie więcej temacie viewtopic.php?f=71&t=570&start=20
Ale tu zadamy pytania o programie ESTLCAM gdyż wydaję się być bardzo fajny po pierwszych krokach które zakończyły się powodzeniem i wywierceniem 4 otworów fi3 w alu. z pełnego automatu :D
Otwory fi3 poszły nawet sprawnie choć sam popełniłem kilka błędów i były male potknięcia ale otwory są i rozstawy się zgadzają co cieszy mnie najbardziej jak na pierwsze kroki z własnym CNC :D :D :D Ale trzeba iść dalej i następnym krokiem jest grubsza sprawa mianowicie otwór fi 27 w alu 3 mm. I tu jest pierwsze pytanie odnośnie już samego programu i opcji frezowania z tak zwane "Frezowanie z interpolacją śrubową​"
Obrazek
jak to ustawić w tym programie :?: . Co prawda walczyłem już z tym wiele czasu ale nie do końca jest to tak jak powinno być a wyszło coś takiego:
Obrazek
I tu widzimy że jest zejście i da się je ustawiać ale tylko w jednym miejscu i na pewnym odcinku a nie tak jak to powinno być że schodzi po obwodzie otworu ale jak po spirali.
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70-TDI95%
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Re: ESTLCAM-pierwsze kroki

Postautor: spec » 23 sie 2017, 20:02

Faktycznie nie widzę tego ustawienia. To co pokazałeś pozwala na gładkie zejście w zależności od wpisanego parametru 1 - 90 stopni ale tylko dla jednego okręgu.

Chociaż tutaj frez leci chyba po spirali: https://www.youtube.com/watch?v=G6SKL4omIic

Wróć do „Frezarki”