ESTLCAM

multimen
Kontaktowanie:

Re: ESTLCAM

Postautor: multimen » 16 lis 2018, 13:31

W estlcam czestotliwosc PWM jest ustawiana przed wgraniem firmware do arduino i ma zakresy, 60Hz,250Hz,1000Hz,8000Hz sprwadzales zachowanie na wszytkich czestotliowsciach?

multimen
Kontaktowanie:

Postautor: multimen » 17 lis 2018, 16:39

multimen pisze:W estlcam czestotliwosc PWM jest ustawiana przed wgraniem firmware do arduino i ma zakresy, 60Hz,250Hz,1000Hz,8000Hz sprwadzales zachowanie na wszytkich czestotliowsciach?

Jakos nie znalazłem opcji edycji ale mam mala wskazowke dla SPECa nie jestem expertem jak inni bo falownik mam w reku od paru godzin od wczoraj i to chiński 1.5KW ale podlaczenie tego do estlcam jest banalnie proste i nie potrzeba zadnych elementow poza tym ze najlepiej jest kupic arduino i wgrac firmware z konfiguracja pod estlcam to raz....

kolejna sprawa to to ze arduino trzeba zasilac z zasilacza a nie z USB bo inaczej nie będzie na PWM 5V tylko 4.9V i nie uzyskasz 24000 obr.

samo to nie wystarczy w konfiguracji przed wgraniem do arduino trzeba tez skonfigurować wrzeciono domyślnie min.predkosc to 8000 …. logika mowi ze jak wrzeciono nie ma minimalnej predkosci 8000 to tzeba wpisac do konfiguracji min.predkosc 0rpm teraz max jest 24000 tyle ze pobawiłem się trochę wrzecionem i niestety napiecie na pwm nie zgadza się z tym co pokazuje kontroler w okienku na dole na poszczególnych prędkościach jest nawet 1500 obr roznicy im nizej tym mniejsza ….. rozwiązanie jest proste w konfiguracji wrzeciona wystarczy wpisac 0 w min. i 24700 w max w moim przypadku roznica na zadanych prędkościach to od-2rpm do 40rpm ale nie na każdej predkosci np. przy 12000 jest zerowa trzyma poziom …. pewnie dlatego ze nie ma zadnego filtra dolnoprzepustowego a wyjcie 5 w arduino jest polaczone bezpośrednio z VI w falowniku mam go dopiero kika godzin.

Sterowanie FOR jest przez arduinowy modul przekaźnika a wyjścia przekaźnika zwierają DCM i FOR ze sobą w listwie zaciskowej falownika.

Żadnych dzielników wzmacniaczy itp..... zworka po lewej w falowniku na piny 1.2 PD001 na 1 PD002 na 1 PD 070 na 1 PD144 na 3000.

W estelcam konfiguracja wrzeciona : predkosc min. 0rpm predkosc max 24700 rpm opóźnienie 20s i czestotliwosc 250Hz … jak znajde czes zrobie maly filterek na wyjściu PWM w arduino i sprawdze czy obroty będą stabilne czy będą się wachac +/- kilka obr. rpm.

ARDUINO można wpiąć pod plyte ze zlaczem 25PIN trzeba tylko zlutować sobie odpowiednio kabel tak żeby piny odpowieadaly wyjściom i wejściom w estlcam ja zrobiłem caly sterownik nowy bezpośrednio z arduino mega na sterowniki krokowe wejścia wyjścia na przekaźnikach arduinowych plus sterownik pilot z JOGiem na 100 impulsow wyborem osi zerowaniem przyciskami start stop do programi i wrzeciona potenziometrami do regolacji predkosci program i wrzeciono oraz selektor wyboru podziałki dla JOGa i dodatkowo czego nie dal Chrystian w swoim projekcie maly wyłącznik awaryjny STOP obudowa wykonana z ABS wydruk z 3 elemetow wygląda znacznie profesionalniej niż ten autora i sprawdza się wszystko spokojnie miesci się w 25 pinach.
5.4v nie oznacza ze mozesz miec 24000obr ja przy 400Hz na fabryce mialem 11570obr bo PD144 fabrycznie jest ustawiony na 1440 ale chinczyk mi odpisal w 5 min zeby ustawic PD144 na 3000 i teraz przy 400Hz jest 24000 jak i przy 5V na pvm wrduino bez zasilacza tylko po usb daje 4.9V i obroty max wtedy mialem 23600 z hakiem. wszytko jest kwestia skonfigurowania cyferkami poza napieciem na pwm ;)

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Postautor: spec » 20 lis 2018, 19:32

Nie chcę już mieszać z zasilaczami. Na razie działam na moim układzie i nie zmieniam. 23000 to i tak dużo. Wygoda obsługi wszystkiego z programu jest nieoceniona.

multimen
Kontaktowanie:

Postautor: multimen » 25 lis 2018, 7:53

No ok ;) ja zrobie plytke z schematu jaki jest w estlcam i innegoz wyborem zworkami albo prosty filtr i sterowanie 5V albo konwersja na 10V na LM357 , wlaczanie wylacznie na opoizolacji .... uzywam obecnie tylko estlcam jak zrobiles sterownik na arduino mega to jak chcesz pliki stl do wydruku 3D pilota do sterowania estlcam to ci podesle na priva.

Wróć do „Frezarki”