Eksport do "EXE"

Porady w obsłudze popularnych programów do projektowania
Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Eksport do "EXE"

Postautor: dziobu » 17 mar 2017, 2:51

Witam,

Rysuję w Sketchupie (to akurat bez znaczenia). Czy ktoś zna jakieś darmowe/tanie rozwiązanie umożliwiające pokazanie projektu 3D komuś obcemu? Chciałbym wyeksportować projekt żeby ktoś mógł go sobie zobaczyć i sprawdzić wybrane wymiary (konkretnie to jest mi potrzebne). Niby PDF to umożliwia ale obsługa Acrobata jest tragiczna i grzebanie po rysunku samo w sobie stanowi niezłe wyzwanie. Najchętniej coś co eksportuje gotowego EXEka lub _PROSTY_ program nie wymagający instalacji (od biedy może bvć coś _prostego_ do podglądu STLi z obsługą wymiarowania; ja nic nie znam).
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
smokehead
Kontaktowanie:

Re: Eksport do "EXE"

Postautor: smokehead » 17 mar 2017, 9:37

Może spróbuj w Onshape? Wszystko w chmurze brak instalacji tylko rejestracja. Tylko nie wiem czy on tak do konca czyta STLe, bo napewno je wypluwa.

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 18 mar 2017, 12:43

Sprawdziłem Onshape. Przyznam że jest to raczej średnie (u mnie przynajmniej chodzi fatalnie) no i nie potrafił prostego STLa wczytać. Ale z tym to zapewne bym sobie poradził.
Tylko że to jest tylko online... Mało to niestety użyteczne dla mnie ;/ Swoją drogą ciekawy program i może się kiedyś przyda.

A do rozwiązania swojego problemu pomyślałem że zrobię sobie Sketchupa portable ;)
Ponoć się da i ponoć to działa.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 20 mar 2017, 13:13

Jeszcze trafiłem na https://my.sketchup.com/app
Może się komuś przyda. Działa jak Sketchup tylko trochę ubogo ;)
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Wróć do „CAD/CAM - Projektowanie 3D”