przygotowanie modelu do wydruku dla 2 hotend

PlastikowyLudzik
Kontaktowanie:

przygotowanie modelu do wydruku dla 2 hotend

Postautor: PlastikowyLudzik » 22 kwie 2016, 4:11

czesc,

na forum mojereprap zaczynalem ten temat ale post zniknal prawdopodobnie podczas odtwarzania bazy z backupu
no chyba ze zostal usuniety

ale wracajac do tematu, mam w drukarce dwa hotendy i chcialbym sie dowiedziec jak przygotowac model np pacholek drogowy lub wizytowka do drzwi

chodzi o to ze nie wiem jak zrobic zeby po pocieciu modelu w programie CAD i exporcie do stl czesc ktora ma sie drukowac na górze (np. w innym kolorze) tak jak w przywolanym juz wczesniej pacholkum tam pozostawala podczas przygotowania w slicerze
Obrazek

u mnie gdy probuje przygotowac taki model w programie do modelowania wydaje sie wszystko OK, po exporcie do stl i probie poskladania tego w calosc przed cieciem elementy "wiszace w powietrzu" spadaja na dól

co robie nie tak ?

T

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: przygotowanie modelu do wydruku dla 2 hotend

Postautor: Krzysztof » 22 kwie 2016, 4:50

Tu musisz przygotować plik AMF

http://manual.slic3r.org/expert-mode/multiple-extruders

Generating multi-material AMF files
Slic3r has the feature to combine multiple STL files into a multi-material AMF file.
Split the original design into the separate parts within the CAD program, and export each part as STL.
Within Slic3r, choose Combine multi-material STL files... from the File menu.
When prompted with a file dialog, choose the first STL, which will be assigned the first material (and hence the first extruder). Click Open to be prompted for the next STL, and so on until each STL is assigned a material. To signal there are no more STL files, choose Cancel.
The following file dialog prompts for the location and name of the AMF file.

Wróć do „Inne”