Silnik ekstrudera z wydrążonym wałem

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Silnik ekstrudera z wydrążonym wałem

Postautor: Krzysztof » 20 mar 2017, 17:33

Strasznie dużo wióru takie rozwiązanie niestety produkuje i retrakcja tragiczna. W drukarce BFB już dawno podobne rozwiązanie było (pociąg filamentu śrubą), a na Thingiverse od kilku lat wisi rozwiązanie z wciąganiem wewnątrz śruby.

ZaQ
Kontaktowanie:

Postautor: ZaQ » 20 mar 2017, 19:33

Garreth pisze:Dobrze, że powiedziałeś, bo też się zabierałem do napisania maila do doktora. Dałeś w wiadomości do niego link do tutejszego wątku? Jak by miał chęć to fajnie, jak by do nas dołączył i lepiej wyjaśnił wszystkie potencjalne problemy tego rozwiązania:)

Nie dałem linku bo napisałem przed założeniem wątku. Z resztą i tak nie odpowiedział na razie. Może mają filtry jak na pwr, że nie przepuszczają poczty z zewnętrznych adresów.

W patentach stratasys znalazłem podajnik ślimakowy ale z zewnętrzną śrubą, do tego filament był w postaci wstęgi a nie drutu.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 20 mar 2017, 20:22

Czego by się nie robiło, filament będzie się skręcał. To jest napęd coś ala napęd ślimakowy w ekstruderach na granulat. Robiłem testy z takim mechanizmem i niestety muszę się potwierdzić co mówi Krzysiek. Filament się mieli na drobny pył...
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 01 kwie 2017, 17:24

Będąc na targach znalazłem, taką drukarkę z takimi ekstruderami, było to stanowisko jakiejś uczelni, ale zapomniałem jakiej :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Postautor: MosfetN » 01 kwie 2017, 18:06

Filament dociśnięty z boku do śruby , pewnie są spore problemy z szybką retrakcją.
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 01 kwie 2017, 19:29

No i ile widać syfu ze skrawanego filamentu. Po za tym do 3mm filamentu to jeszcze jako tako, ale do 1.75 nie widzę tego wogóle.
-- MIŚ --

Wróć do „Mechanika”