Budowa drukarki na śrubach kulowych

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Budowa drukarki na śrubach kulowych

Postautor: Garreth » 29 sie 2017, 20:13

Grzana komora pomoże tylko przy ABS lub materiałach bardziej ciepłolubnych. Przy drukach z PLA czy PET-G tylko zwiększa koszty konstrukcji, bo grzanie do tych materiałów będziesz miał wyłączone. PLA potrafi rozmiękać nawet jak masz sam stół podgrzewany ustawiony na więcej niż 60-70 stopni.

Poza tym wkopiesz się w kombinowanie chłodzenia głowicy oraz ewentualnie silnika ekstrudera (jeżeli zastosujesz ekstruder bezpośredni), które będziesz musiał brać z zewnątrz.

erminsterio
Kontaktowanie:

Postautor: erminsterio » 29 sie 2017, 20:58

Krzysztof a czy taki sposób poziomowania jest dobry ? opłaca się wg w to iść ?
Czyli rozumie że nie ma co iść w grzanie komory lepiej zrobić jakiś dobry stół z dobrym grzaniem ?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 29 sie 2017, 21:41

Jesli chodzi o grzana komore to nie zrozum mnie zle, to jest fajny bajer, ale musisz sie zastanowic z czego chcesz drukowac, czy stopien skomplikowania i podwyzszonego kosztu projektu uzasadni potrzebę.

Co do autopoziomowania to pamiętaj, że będzie ono bardzo zależne od zastosowanego czujnika. Mozesz pomyslec przyszlosciowo - przygotowac karetkę tak, aby dalo sie dokrecic do niej czujnik, ale niekoniecznie go wstawiac od razu, dopiero jezeli faktycznie bedziesz mial problemy z trzymaniem poziomu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 30 sie 2017, 5:28

Jak jest stabilna podstawa stołu i stół wykonany z dobrych materiałów, to poziomowanie jest zbędne (każde). Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest zwykłe programowe poziomowanie na zasadzie zbierania punktów mapy stołu. Większa liczba zebranych punktów = lepsza dokładność odwzorowania platformy roboczej, Na przedstawionym filmie zbierane są 3 punkty i koniec. Sam przy dużym obszarze roboczym walczyłem ze środkiem platformy roboczej bo ten najbardziej pracował pod wpływem temperatury.

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 30 sie 2017, 8:25

Krzysztof pisze:Jak jest stabilna podstawa stołu i stół wykonany z dobrych materiałów, to poziomowanie jest zbędne (każde). Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest zwykłe programowe poziomowanie na zasadzie zbierania punktów mapy stołu. Większa liczba zebranych punktów = lepsza dokładność odwzorowania platformy roboczej, Na przedstawionym filmie zbierane są 3 punkty i koniec. Sam przy dużym obszarze roboczym walczyłem ze środkiem platformy roboczej bo ten najbardziej pracował pod wpływem temperatury.

Krzyśku jakie zebranie pkt. mapy stołu masz na mysli?

Krzysztof pisze:Jak jest stabilna podstawa stołu i stół wykonany z dobrych materiałów, to poziomowanie jest zbędne (każde).

Bo z tego zrozumialem ze jeśli masz dobrze jakościowo zrobiony stół to poziomowanie i autopoziomowanie jest zbędne - raz wypoziomujesz i zapominasz.

erminsterio
Kontaktowanie:

Postautor: erminsterio » 01 wrz 2017, 16:51

Chwila nie obecności ale już wracamy narazie z inną koncepcją a mianowicie do projektu dużej drukarki na śrubach kulowych jeszcze wrócę ale za radą kolegi narazię zbuduję coś mniejszego tylko mam ogromną chęć spróbować tego projektu żeby już się uczyć od razu na dwóch głowicach :https://www.thingiverse.com/thing:1790970
Tylko czy próbował ktoś kiedyś może w takie cuda się bawić bo gdy zacząłem szukać jako dual x carriage to znalazłem coś że gościu to zrobił na ramps 1.4 czyli jakoś musiał zmniejszyć ilość silników bo wychodzi że musi być ich aż 8 licząc z dwoma extruderami a to dość duża ilość
Może znacie jakieś inne rozwiązania albo inny sposób podłączenia ? a może inna elektronika ??

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 01 wrz 2017, 16:57

Zrobił to na radds. Czyli kolega powinien jeszcze nad czytaniem ze zrozumieniem popracować.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 01 wrz 2017, 17:10

Nie na Ramps 1.4, tylko na RADDS 1.5 + płytka rozszerzenia na 2 stepstiki

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 01 wrz 2017, 18:45

Jak widać ja czytam szybciej ale kolega Artur umie w obrazkach ;)

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 01 wrz 2017, 18:47

3D Printer A4988 DRV8825 Stepper Motor Control Board Expansion Board
http://s.aliexpress.com/qMfuyi6Z
(from AliExpress Android)

Mozesz dac cos takiego i przepinowac w sofcie.
Ale zdecydoaanie lepiej zainteresowac sie elektronikami 32bitowymi z wymagana liczba gniazd na stepsticki i mosfetow do grzalek.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Mechanika”