Identyfikacja ramy P3Steel

BobTodd
Kontaktowanie:

Identyfikacja ramy P3Steel

Postautor: BobTodd » 30 sty 2018, 7:53

Dzień dobry.
Mam taką skromną prośbę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może zidentyfikować co to za rama? Chodzi o mocowanie osi Z które u mnie wygląda tak:
s-l300.jpg

a szukając w sieci znajduję tylko to:

p3steel.jpg

Planuję zmodyfikować drukarkę pod kątem hałasu (TMC2208 już płyną) i postanowiłem wydrukować prowadnice. Niestety bez rysunku nie mogę tego zrobić. Jeśli ktoś posiada taki rysunek lub model bocznych prowadnic to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja ramy P3Steel

Postautor: s3b » 30 sty 2018, 8:54

Na zdjęciu masz elementy metalowe przystosowane pod montaż śruby trapezowej. Prawdopodbnie z tego projektu. Sprawdź pliki "8mm_lead_screw_replacement_parts".
:: Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01 / Ultimaker 2 AE :: Work in progress: Mostly Printed CNC ::

BobTodd
Kontaktowanie:

Postautor: BobTodd » 30 sty 2018, 9:03

s3b pisze:Na zdjęciu masz elementy metalowe przystosowane pod montaż śruby trapezowej. Prawdopodbnie z tego projektu. Sprawdź pliki "8mm_lead_screw_replacement_parts".

Kolego strzał w dziesiątkę. Dziękuję :Piwo:

BobTodd
Kontaktowanie:

Postautor: BobTodd » 20 maja 2018, 12:32

Kolego s3b a czy dysponujesz jakimś linkiem do prowadnic w osi z które mają ten "inny" rozstaw? Chodzi o śrubę trapezową która ma rozstaw taki jak w
8mm_lead_screw_replacement_parts

Szukałem na thingiverse ale chyba słabo.

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Postautor: s3b » 20 maja 2018, 15:48

BobTodd pisze:Kolego s3b a czy dysponujesz jakimś linkiem do prowadnic w osi z które mają ten "inny" rozstaw? Chodzi o śrubę trapezową która ma rozstaw taki jak w
8mm_lead_screw_replacement_parts

Szukałem na thingiverse ale chyba słabo.

Hmm.. nie rozumiem zapytania. Prowadnice to dla mnie wałki, śruba to śruba. Chętnie pomogę, ale musisz jaśniej się wyrazić :)
:: Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01 / Ultimaker 2 AE :: Work in progress: Mostly Printed CNC ::

BobTodd
Kontaktowanie:

Postautor: BobTodd » 20 maja 2018, 17:47

Ok już precyzuję pytanie. Chodzi o to, że na thingiverse znajduję drukowane karetki osi Z ( lewa na której zamocowany jest silnik od osi x oraz prawa z naciągiem paska) które mają pręty/prowadnice i śruby metryczne lub trapezowe w jednej osi .
np. takie
x-axis.png

Jak na zdjęciu niżej.
prosto.png

Szukam karetek lewej i prawej gdzie rozstaw jest taki
krzywo.png

Z modelowaniem u mnie kiepsko jeśli chodzi o precyzję no i to ma działać w drukarce więc tym bardziej nie czuję się na siłach aby te dwie karetki wymodelować.
Szukam modelu do druku z przesuniętą śrubą jak na zdjęciu pierwszym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Postautor: s3b » 20 maja 2018, 19:20

Ok, teraz już wiem o co chodzi. Powiem szczerze, że nie spotkałem się z plastikami, które miałyby przesunięte te trapezówki względem prowadnic, ponieważ w drukowanych X-endach spokojnie da się umieścić nakrętkę śruby trapezowej obok łożysk i prowadnic osi Z. Te zmodyfikowane elementy ramy "8mm_lead_screw_replacement_parts" są przewidziane do wersji full metal tej drukarki. Jeżeli idziesz w drukowane X-endy to lepiej mieć ramę wyciętą w podstawowej wersji.

BobTodd
Kontaktowanie:

Postautor: BobTodd » 21 maja 2018, 5:34

Dziękuję za odpowiedź. :Piwo:

Wróć do „Mechanika”