Chłodzenie wodne głowicy - podejście do projektu

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: Chłodzenie wodne głowicy - podejście do projektu

Postautor: Miś » 02 maja 2016, 13:37

Krzysztof pisze:Wszystkie te zabiegi aby założyć chłodzenie na oryginalny blok z żeberkami będą bardziej pracochłonne niż zaprojektowanie jednego, docelowego elementu.
Niekoniecznie. Te oryginalne żeberka mają fajnie dużą powierzchnię odbierania ciepła. Wystarczyło by zrobić obudowę w postaci dwudzielnego pudełka, króćce po dwóch stronach, tak żeby woda przepływała dokładnie tak samo jak powietrze z wentylatora i jest ideał. Problemem może być uszczelnienie połączeń tego pudełka na oryginalnym radiatorze. Bez frezarki może być ciężko coś takiego wydłubać.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
arthx
Kontaktowanie:

Postautor: arthx » 02 maja 2016, 13:55

Krzysztof pisze:Sama rurka to zły pomysł, bo w środku będzie powietrze. Wszystkie te zabiegi aby założyć chłodzenie na oryginalny blok z żeberkami będą bardziej pracochłonne niż zaprojektowanie jednego, docelowego elementu.

Zawsze okragla rurke mozna lekko przewalcowac, zeby miala dwie plaskie powierzchnie, ktore beda ladnie sie stykaly z zeberkami glowicy

Pozdrawiam
Artur
Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 04 maja 2016, 9:36

rurka między żeberka i zalutować albo normalnie cyną, albo czymkolwiek. Powinno wg mnie się udać...Głowicę chłodzoną wodą robili chopaki z Rapid Troopers z wrocka(czy jakoś tak, mogłem coś pokręcić z nazwą), oni też pomagali mi przy symulacjach mes.
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Wróć do „Mechanika”