GATE_LE refleksja

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

GATE_LE refleksja

Postautor: Minik » 27 wrz 2018, 21:01

Tak tu trochę cicho, a ja się już dawno nie udzielałem więc podzielę się z wami moją refleksją na temat mojej drukarki.
Po latach dorosłem do tego aby wreszcie zamontować oświetlenie pola roboczego. Odgrzebałem to co miałem przygotowanego i przy okazji znalazłem notatki z kalibracji i zdałem sobie sprawe że to już ponad dwa lata jak nic przy drukarce nie grzebałem. Dokładnie wtedy wypoziomowałem stolik, naciągnąłem paski, przesmarowałem i dawaj. Od tego czasu nic nie grzebałem, a drukuje przynajmniej raz w tygodniu.
Taki to sprzęt posiadam, zacna to Panowie konstrukcja, ten GateLE!
pozdrawiam

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Re: GATE_LE refleksja

Postautor: adziaki » 28 wrz 2018, 16:53

Hej,
He he, wiadomo kto projektował ;)
Plastiki jeszcze żyją od nowości?
No i bez fotki się nie obejdzie, więc wrzuć jakąś :)

balgator
Kontaktowanie:

Postautor: balgator » 29 wrz 2018, 21:11

Heh, Gate LE - mam dwie :) jedna własna, zakupiona w 2013 r., druga od kolegi Icefresha ze starego reprapowa. Wymieniłem w nich śruby na trapezówki i ekstrudery (jedna na bazie ekstrudera z i3 mk2 i głowicą e3d a druga ma Lamę3D i Goliata). I działają właśnie jako woły robocze!

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 30 wrz 2018, 0:29

...Ja to w ogóle jestem bliski uznania że dobrze złożone "małostołowe" (lekkie) Pruso-podobne drukarki to najlepsze konstrukcje..
-małe detaliki w druku wychodzą lepiej niż w drukarkach z długimi paskami
-łatwe do opanowania w kwestii prostopadłości kierunków pracy i kalibracji

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 30 wrz 2018, 19:10

Coś w tym jest :) U mnie Gate LE tyle plastiku przerobił że ho ho :) Była to drukarka przy której nic, kompletnie nic nie robiłem i drukowałem non stop.
Cieszę się że konstrukcja przetrwała test czasowy i nadal cieszy - to bardzo miłe dla twórcy.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 01 paź 2018, 8:55

Moja wykonałem własnoręcznie z uwolnionej przez Krzysztofa dokumentacji (dzięki !). Nie wspomniałem że to projekt Krzysztofa, bo dla mnie to takie oczywiste :-),ale dla młodszych "braci w druku" przypominam że to legendarna konstrukcja Krzystofa z czasów Unique Design!!.
Plastiki pierwsze od początku, wydrukowane na zortraxie, głowica to lama zamontowana na oryginalnym extruderze, z dodatkiem turbiny. Gdyby ktoś chciał coś takiego to mam oczywiście komplet plików do wszystkich modyfikacji.
Oryginalne mam też łączniki ośi Z z silnikami. Na początku koniecznie chciałem je wymienić na aluminiowe sprzęgła, ale jak się okazało to własnie te sztywne plastikowe dają najlepsze wyniki. Poprawiłem w nich jedynie centrowanie pomiędzy osią i śrubą.
Ogólnie to taki sprzęt jest bezobsługowy, wrzucasz model i drukujesz :-)
Ze spraw do ogarnięcia to znalezienie miejsca na wyświetlacz bo jak narazie pałęta się na taśmie :-)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 01 paź 2018, 14:37

Wiele razy walczyłem z jakością druku i aluminiowymi sprzęgłami, a najlepsze rezultaty dawały zawsze na sztywno skręcone pręty z silnikami.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 01 paź 2018, 20:45

Do tych sztywnych łączników trzeba dojrzeć :-).
No i powiem jeszcze, że nie wiem jak mogłem tyle lat pracować bez pożądnego oświetlenia w środku :-)

Awatar użytkownika
Gmeracz
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 28 paź 2018, 23:29

To fakt. Parę ledów, a jaką robi róznicę???
Nawet podczas beznadziejnego siedzenia i patrzenia, jak ona fajowo drukuje???
:)
Pozdrawiam
S.

Wróć do „Mechanika”