Odo Motion - testował ktoś?

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Odo Motion - testował ktoś?

Postautor: Marcin1415 » 14 maja 2016, 10:01

Znalazłem w ofercie Get3D takie cudo. Miał ktoś styczność z tym wynalazkiem? http://get3d.pl/sklep/odo-motion-automatyczne-poziomowanie-stolu/

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Odo Motion - testował ktoś?

Postautor: Garreth » 14 maja 2016, 11:16

Z tego co widzę to jest to jakaś nowość.. Ale coś mnie to nie przekonuje, 250zł za 3 krańcówki? Bez dostępnej instrukcji online? Żeby to jeszcze jakoś porządnie wyglądało, mogli pokusić się o odlany plastik albo nawet ALU, a te sensory wyglądają na drukowane.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 14 maja 2016, 11:19

Na targach oglądałem. Przyznam szczerze, że mi się to podoba. Cena jest przystępna, a kalibracja, no cóż, prościej być nie może.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 14 maja 2016, 11:33

Są to czujniki nacisku z tego widać (pierścień doklejony do membrany głośniczka) i będzie to działało jeśli stół jest na sprężynkach. Jeśli jest na sztywno, to jakoś nie widzę jak to ma działać, aczkolwiek widziałem to tylko na rozdaniu nagród branżowych CD3D, więc za bardzo wiedzy nie mam.
Warto aby się wypowiedział Tomek [madman z reprapowa], który to wymyślił.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 14 maja 2016, 11:34

Wystarczy jakakolwiek "pozostałość" filamentu na dyszy, i dokładność pomiaru można sobie pomiędzy bajki włożyć :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Odo Motion - testował ktoś?

Postautor: mcexperts » 14 maja 2016, 13:56

Artu pisze:Wystarczy jakakolwiek "pozostałość" filamentu na dyszy, i dokładność pomiaru można sobie pomiędzy bajki włożyć :mrgreen:

Chyba ze przy okazji rozgrzewa dysze i dociska do 0, wtedy nie ma problemu.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 14 maja 2016, 14:07

No na gorącej nie powinno być problemu. Mi to rozwiązanie się podoba. Pomysł jest dobry, pakowanie produktu na wysokim poziomie więc :OK:

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 14 maja 2016, 14:14

Tyle że mając np coropada na stole, to po takiej akcji z pomiarem na gorącej dyszy już mamy dziury w podkładce...
-- MIŚ --

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 14 maja 2016, 17:06

No juz teraz mamy tyle różnych rozwiązań i dodatków ze nie wszystkie muszą do siebie pasować.

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 15 maja 2016, 10:17

Krzysztof pisze:Są to czujniki nacisku z tego widać (pierścień doklejony do membrany głośniczka) i będzie to działało jeśli stół jest na sprężynkach. Jeśli jest na sztywno, to jakoś nie widzę jak to ma działać, aczkolwiek widziałem to tylko na rozdaniu nagród branżowych CD3D, więc za bardzo wiedzy nie mam.
Warto aby się wypowiedział Tomek [madman z reprapowa], który to wymyślił.

Testowałem wersję przedprodukcyjną i działała super, ale muszą być spełnione warunki. Stół musi być na sztywno i to bardzo(!!), czujnik jest bardzo precyzyjny i na sprężynkach nie działa. Jeśli mamy grzałkę silikonową trzeba podłożyć jakąś płytkę by czujnik działał bez problemu. Uruchamia się go np w repetierze tak samo jak dla czujnika indukcyjnego. Biały pierścień to pierścień silikonowy by odizolować czujnik od np grzałki.

Czujnik jest bardzo precyzyjny i najlepiej sprawdza się przy rozgrzanej głowicy (wtedy nie ma problemu z zastygniętym filamentem) i szybie.
Mi kilka stopni czułości, które ustawia się bardzo łatwo.

Wróć do „Mechanika”