Uchylne głowice czyli doposażam Zlepka :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Uchylne głowice czyli doposażam Zlepka :)

Postautor: Krzysztof » 01 sie 2016, 12:03

Wziąłem to pod uwagę - nie potrzebuję wypinać rurki przy podajniku, wystarczy jak będę miał wypinaną przy głowicy. Bardziej zależy mi na mocnym trzymaniu, bez przemieszczania. Finalna wersja, po delikatnych poprawkach otworów + uchwyt do montażu.
Drukuję i sprawdzę pasowanie wszystkiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
WillingMagic
Kontaktowanie:

Postautor: WillingMagic » 01 sie 2016, 12:49

A nie myślałeś o automatycznym czyszczeniu radełka jak w flexion extruder?
https://flexionextruder.com
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 13:07 przez WillingMagic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 01 sie 2016, 12:56

Szczerze - nie. Jak się używa dobrej głowicy i przyzwoitych filamentów, to radełko się nie brudzi.
Kiedyś, kiedyś kombinowałem z takimi czyścikami, ale zmądrzałem i stwierdziłem że nie tędy droga. Lepiej zapobiegać niż leczyć ;)
W Zlepku ani razu nie czyściłem radełka, w innych drukarkach (jakie używałem przez ostatnie 2 lata) również tego nie musiałem robić.

Awatar użytkownika
irukard
Kontaktowanie:

Postautor: irukard » 01 sie 2016, 14:21

Podajniki fajne. Co się tyczy uchylnych głowic, zastanawiam się jak powtarzalna będzie ich pozycja po każdym uchyleniu i powrocie. Wałek rozrządu w samochodzie jest wykonany z utwardzonej powierzchniowo stali, a te dźwigienki raczej będą drukowane. Ekstruder emituje ciepło, sprężyny dociskają, więc po pewnym czasie dźwigienki się poddadzą i lekko odkształcą. A to z kolei przełoży się na inną pozycję spoczynkową głowicy. Pomysł fajny, ale może być problem z wykonaniem. W zasadzie można całość wydziergać z aluminium. Ale to nie będzie ani proste, ani tanie rozwiązanie.

Freitag
Kontaktowanie:

Postautor: Freitag » 01 sie 2016, 14:43

Witam,
Jeżeli projekt podajnika nie skończony to zaproponował bym w obudowie zamykającej w projektować malutkie łożysko podpierające oś silnika. Jakoś tak mam, że na końcu powinno być łożysko.
pozdrawiam Irek

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 01 sie 2016, 14:50

Krzysztof pisze:Szczerze - nie. Jak się używa dobrej głowicy i przyzwoitych filamentów, to radełko się nie brudzi.
Kiedyś, kiedyś kombinowałem z takimi czyścikami, ale zmądrzałem i stwierdziłem że nie tędy droga. Lepiej zapobiegać niż leczyć ;)
W Zlepku ani razu nie czyściłem radełka, w innych drukarkach (jakie używałem przez ostatnie 2 lata) również tego nie musiałem robić.

Od samego początku zabawy z drukarkami ani razu również nie uświadczyłem zapchania radełka. używałem tylko mk7 i mk8 więc nie jest to szczyt ale jednak te radełka są fajnie zaprojektowane ,że nie powodują zapychania.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 01 sie 2016, 15:58

Freitag pisze:Witam,
Jeżeli projekt podajnika nie skończony to zaproponował bym w obudowie zamykającej w projektować malutkie łożysko podpierające oś silnika. Jakoś tak mam, że na końcu powinno być łożysko.
pozdrawiam Irek

Wtedy nie będzie "wglądu" w momencie wpychania filamentu, a ten potrzebny aby się z tym nie mordować.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 01 sie 2016, 16:32

Goliata mam zamontowanego "silnikiem do siebie", i nigdy nie miałem problemu ze zmianą filamentu :o
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Freitag
Kontaktowanie:

Postautor: Freitag » 01 sie 2016, 19:39

Teraz mam drukowany podajnik z podparciem walka silnika w mini-łożysku i wymieniam bez problemu nawet go specjalnie nie prostuję...zwłaszcza że kanał odbioru jest ładnie dopasowany do radełka. Lecz w moim brakuje mi przede wszystkim docisku filamentu. Teraz jest stały wymiar i o ile z ABS-em nie ma problemu to przy "twardym" PLA, już za mocno ściska...
pozdrawiam Irek

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 03 sie 2016, 11:34

Znalazłem cieniutkie nakrętki M5, więc przerobiłem mocowanie szybkozłączek - będą stabilnie zamocowane.

Wrzuciłem pliki na Thingiverse
http://www.thingiverse.com/thing:1701768
oraz na grabcad (tu razem z STP)
https://grabcad.com/library/bowden-extruder-sbs-175-1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Mechanika”