Głowice różnych typów Cyclops / Diamond itp

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Głowice różnych typów Cyclops / Diamond itp

Postautor: Krzysztof » 03 wrz 2016, 9:13

Miksowanie może nie być dokładne, aczkolwiek w przypadku dostarczenia 2 rożnych filamentów do jednej komory w której się topią jest to możliwe (choć efekt może być mierny).

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 03 wrz 2016, 21:58

Rok temu na targach w Kielcach jakaś firma pokazywała wydruk dwoma filamentami, i raczej było to sklejenie 2 kolorów niż ich mieszanie. Efekt trochę cudaczny: lewa i prawa strona przedmiotu miały inne kolory. Mieszania nie było ale 'wazoniki' wyglądały OK.

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Postautor: s3b » 13 lut 2017, 9:17

Odkopuję temat bo rozważam zakup klona chimery i zastanawiam się czy ten mały radiatorek przy grzaniu na 2 grzałki spełni swoją rolę.
Testował już ktoś jak to działa w cyclopsie/chimerze?
Głównie chciałbym drukować z rozpuszczalnymi podporami. Chinczycy oferują jako opcję rozwiązanie z rurką teflonową przez całą długość łącznika jak w E3D v6 lite i tak sobie myślę czy to nie byłoby sensowne wyjście w tym przypadku jeśli na łącznikach full metal dochodziłoby do przegrzewania się radiatora. Chętnie poznam wszelkie doświadczenia osób, które miały styczność z tymi hotendami.
:: Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01 / Ultimaker 2 AE :: Work in progress: Mostly Printed CNC ::

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 13 lut 2017, 16:45

Ja nabyłem teraz cyclopa oryginalnego ale niestety za kilka dni uruchomię i się podzielę wrażeniami. Ale rozważałem zakup chińczyka i z moich obserwacji wynika ze może on nie działać jak trzeba....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 13 lut 2017, 17:10

A jakie to obserwacje? Bo już kupiłem chłodzenie wodne na eBay okazyjnie a teraz mi mówisz że chińczyk zły.. na forach nie narzekają.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 13 lut 2017, 17:12

Ci co kupują oryginały zawsze będą twierdzić, że chińczyk jest beeee :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 13 lut 2017, 17:19

Jak już odgrzałeś kotleta to napiszę tylko, iż nabyłem tą głowicę (mam ją w swoim zlepku) zaznaczoną w czerwonym kółku i drukuje ona bez zastrzeżeń:
Przechwytywanie.JPG

Żadnego czopowania czy zapychania głowicy, a poszło sporo wydruków ~ 15 godzinnych.
Drukuje nią od około 2 miesięcy i tylko PLA i PET-G do maks. 240 stopni.
Ciekawa konkurencja dla E3DV6.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Postautor: s3b » 13 lut 2017, 17:50

Oskar pisze:Ja nabyłem teraz cyclopa oryginalnego ale niestety za kilka dni uruchomię i się podzielę wrażeniami. Ale rozważałem zakup chińczyka i z moich obserwacji wynika ze może on nie działać jak trzeba....

Cyclops to trochę bardziej skomplikowany temat - w tym wypadku faktycznie zakup oryginału może zaoszczędzić trochę nerwów :)

Ja celuję na razie w klona bo chimera jest mniej skomplikowanym projektem (zwykłe V6 połączone radiatorem) a projektuję sobie uchwyt na taką głowicę do mojego Ulti i nie jestem przekonany czy mój patent się sprawdzi w praktyce więc póki co nie chce zamrażać 500pln :LOL:

adziaki pisze:Jak już odgrzałeś kotleta to napiszę tylko, iż nabyłem tą głowicę (mam ją w swoim zlepku) zaznaczoną w czerwonym kółku i drukuje ona bez zastrzeżeń:
Przechwytywanie.JPG

Żadnego czopowania czy zapychania głowicy, a poszło sporo wydruków ~ 15 godzinnych.
Drukuje nią od około 2 miesięcy i tylko PLA i PET-G do maks. 240 stopni.
Ciekawa konkurencja dla E3DV6.

Dzięki za cynk! Fajnie, że wziąłeś na warsztat tą głowicę - też zwróciłem na nią uwagę. :Piwo:
:: Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01 / Ultimaker 2 AE :: Work in progress: Mostly Printed CNC ::

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 13 lut 2017, 18:49

Jeśli chodzi o cyclop/Chimera to porównaj sobie radiatory w klonie i oryginale. Jest wielka różnica. W bloku grzejnym cyclopa jest tez kilka różnic w prowadzeniu filamentu.

A możesz dać linka do chłodzenia wodnego? Bo miałem zamawiać u grzecha nowy radiator ale może gotowiec jakiś jest?

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 13 lut 2017, 20:05

Kupiłem na aukcji chłodzenie do procesora, za 9£ jednorazowy strzał.

Wróć do „Mechanika”