Głowice różnych typów Cyclops / Diamond itp

Awatar użytkownika
picapau
Kontaktowanie:

Re: Głowice różnych typów Cyclops / Diamond itp

Postautor: picapau » 13 lut 2017, 21:20

Artu pisze:Ci co kupują oryginały zawsze będą twierdzić, że chińczyk jest beeee :mrgreen:
Bo jest beee choćby z takiego zwykłego powodu jak bycie uczciwym wobec autorow rozwiazania. Oni wlozyli kase w R&D a chinczycy nawet dobrze skopiowac nie potrafią. Jakby wszyscy kupowali na ali to dalej bysmy siedzieli na hotendach z peeka.

Oskar pisze:Jeśli chodzi o cyclop/Chimera to porównaj sobie radiatory w klonie i oryginale. Jest wielka różnica. W bloku grzejnym cyclopa jest tez kilka różnic w prowadzeniu filamentu.

mcexperts pisze:A jakie to obserwacje? Bo już kupiłem chłodzenie wodne na eBay okazyjnie a teraz mi mówisz że chińczyk zły.. na forach nie narzekają.

Na chimere moze nie narzekaja tylko, że pewnie ludzie pisza o wersji z rurka ptfe wiec dlaczego mialoby nie dzialac ale na youtube jest filmik z porownaniem cyclopa ori i chinskiego i o ile dobrze pamietam cyclop ma w bloku kulke, ktora blokuje nie uzywany kanal filamentu. Chinczyk oczywisce nie ma i przez to nie dziala jak nalezy.

Tez kupilem oryginalnego cyclopa bo wydawalo mi sie to najlepszym rozwiazaniem dwu glowicowym. Niestety z powodu obrzydzenia do FDM stracilem motywacje do budowy delty, w ktorej mialbyc ten cyclop i tez nic nie moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia.
X3D XS|TMC2100|24V

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 13 lut 2017, 21:40

Jeśli chodzi o licencję, to jest CC, czyli chińczyk nawet nie narusza robiąc kopię.

Rozwiązanie jest proste: mam zbędne £100 to kupię oryginał. Mam zbędne £ 30 kupię u chińczyka.

Teraz pytanie było czym one się jakoś szczególnie różnią, ale odpowiedzi jakoś nie ma tylko wywody.

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 14 lut 2017, 8:45

Z mniejszych różnic chińskie mają
jakość wykonania, chińskie mają gorszej jakości wykonane elementy,
bloki są chyba szkiełkowane i później anodowane,
na zdjęciach widać, że są niedoróbki
nie wiadomo z jakiego stopu materiału są wykonywane poszczególne elementy
mają inne mocowanie rurek PTFE do bloku
nie mają mocowania robaczkami łączników z boku tylko z tyłu bloku
bloki mają poprzednie mocowanie termistora a nie na termistor w obudowie

co do jakości druku to nie miałem chińskiej chimery do testów więc nie wiem

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 14 lut 2017, 8:50

picapau pisze:Na chimere moze nie narzekaja tylko, że pewnie ludzie pisza o wersji z rurka ptfe wiec dlaczego mialoby nie dzialac ale na youtube jest filmik z porownaniem cyclopa ori i chinskiego i o ile dobrze pamietam cyclop ma w bloku kulke, ktora blokuje nie uzywany kanal filamentu. Chinczyk oczywisce nie ma i przez to nie dziala jak nalezy.

Kulka w głowicy Cyclops E3D to jakiś mit (jakich wiele głoszonych przez wielu). Oto oryginalna dokumentacja E3D Cyclops bloku grzejnego i radiatora.
Porównywałem to z głowicą produkcji 3DSway jaką mam i różnic nie widzę (przynajmniej takich, które by diametralnie konstrukcje różniły).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Postautor: s3b » 14 lut 2017, 9:05

Krzysztof pisze:
Kulka w głowicy Cyclops E3D to jakiś mit (jakich wiele głoszonych przez wielu). Oto oryginalna dokumentacja E3D Cyclops bloku grzejnego i radiatora.
Porównywałem to z głowicą produkcji 3DSway jaką mam i różnic nie widzę (przynajmniej takich, które by diametralnie konstrukcje różniły).

Krzysztof a robiłeś może jakieś testy swojego cyclopsa? Zastanawia mnie najbardziej jak ciepły robi się ten radiator przy grzaniu dwiema grzałkami.
:: Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01 / Ultimaker 2 AE :: Work in progress: Mostly Printed CNC ::

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Głowice różnych typów Cyclops / Diamond itp

Postautor: mcexperts » 14 lut 2017, 9:28

g4ever pisze:kulka służy do blokowania kanału bo nie ma możliwości wywiercenia otworu pod kątem 90 st w bloku cyclopa

Pokaż ta kulkę na rysunku bo nie widzę.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 14 lut 2017, 9:51

Służy li tylko jako "uszczelniacz" aby nie "ciekło" po gwincie zaślepki :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej na Wiki Cyclops & Chimera Assembly :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 14 lut 2017, 11:36

s3b pisze:
Krzysztof pisze:

Krzysztof a robiłeś może jakieś testy swojego cyclopsa? Zastanawia mnie najbardziej jak ciepły robi się ten radiator przy grzaniu dwiema grzałkami.

Cyclop nie ma dwóch grzałek

Dzięki Artu

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 14 lut 2017, 11:38

s3b pisze:
Krzysztof pisze:

Nie było kiedy, głowica leży i kurz zbiera :( Radiator w 3DSway jest dość fajnie zrobiony, więc tu też bym nie szukał problemu. W głowicy Cyclops jest JEDNA grzałka.

Wróć do „Mechanika”