Mendelmax 1.5 - szybka zamiana extruderów/hotendów

kogoot
Kontaktowanie:

Mendelmax 1.5 - szybka zamiana extruderów/hotendów

Postautor: kogoot » 06 paź 2016, 13:32

Mój Mendelmax drukuje aktualnie z filamentu 3mm. Niestety jest to już przeżytek i ciężko znaleźć materiały jak choćby PET-G w tym rozmiarze. Został mi spory zapas filamentu wiec szkoda przerzucić się całkowicie na 1.75 i porzucić 3mm.
Z tego powodu myślę nad wózkiem na którym szybko mógłbym wymieniać cały ekstruder z hotenedem.
Dla 3mm używam mam Wade'a.
Ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi zamianami? Myślę raczej o ekstruderze bezpośrednim.
Przełączanie kabli ogarnę spokojnie na wtyczkach.
Czy może warto zrobić 2 ekstrudery Bowden na obudowie drukarki (1.75/3mm) i tylko hotendy przekładać?

Podpowiecie w którym kierunku się podążać? Może ktoś ma jakieś gotowe rozwiązanie?

Dzięki za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Re: Mendelmax 1.5 - szybka zamiana extruderów/hotendów

Postautor: virgin71 » 06 paź 2016, 14:28

Na dzisiaj hbot sprzedaje pet-g 3mm. Już za chwilę będzie PET-G 3mm taniej, także rozmiarem filamentu się nie kieruj. Słabo szukasz, jest tego na rynku od groma;)

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Re: Mendelmax 1.5 - szybka zamiana extruderów/hotendów

Postautor: Kopytko » 06 paź 2016, 15:11

ekstruder titan i tylko przekłądac ekstrudery na wtyczkach, jak dobrze poskąłdasz to nawet się moze okazac ze nie bedzie trzeba robic całej kalibracji.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Wróć do „Mechanika”