Kamera IP do mieszkania

Instalacje, rozwiązania, problemy
Garreth
Kontaktowanie:

Kamera IP do mieszkania

Postautor: Garreth » 26 lip 2016, 6:21

Cześć,

Mógłby ktoś coś polecić w temacie kamery IP do mieszkania? Głownie potrzeba jest monitoringu koteła podczas nieobecności na przykład przez weekend (ale też dla bezpieczeństwa), ale jak już brać takie urządzenie to fajnie jak by miało jakieś bajery. Tryb nocny bym chciał mieć, nie musi być jakiś super, ale żeby były diody IR doświetlające, konfiguracja jakaś super łatwa być nie musi bo z tym sobie poradzę, ale byle byłoby to niezawodne i nie wkurzało:)

Przydałyby się jakieś powiadomienia przy ruchu w jakiejś postaci (może być w formie notyfikacji push do androida, albo na e-mail, obojętnie o ile działa:) ), oraz możliwość odpalenia streamu z poziomu dowolnej przeglądarki bez specjalnego oprogramowania. Szykuję się do kupna porządnego dysku sieciowego na backupy, a te mają zwykle możliwość podpięcia kamery ip i zapisywania filmów po wykryciu ruchu, także fajnie jak by to było przyszłościowe.

Netgear Arlo jest fajne, ale trochę drogie jak na monitoring kota;P Najbardziej sensowne wydaje mi się zastosowanie kamerki Xiaomi ( http://www.x-kom.pl/p/291285-kamera-ip- ... -home.html ), ale zawsze warto zapytać, bo może ktoś coś takiego ma. Xiaomi też ma slot na kartę pamięci, więc wydaje się być na wypasie.

Mam wolne raspberry z kamerką, ale nie jest to niezawodne niestety, potrzebowałbym dwóch kamerek wtedy (jedna nocna jedna dzienna, bo nocna używana jako dzienna podobno jest kiepska), mikrofon by trzeba było dorzeźbić, możliwości ogromne, ale konfiguracja powodująca wyrywanie sobie włosów z głowy:P

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Re: Kamera IP do mieszkania

Postautor: Kopytko » 26 lip 2016, 8:24

Ja do tego co opisałeś używam takiej kamerki http://allegro.pl/kamera-wifi-ip-monito ... 11474.html . Służy też jako niania dla dziecka i podgląd łóżeczka. Ma opcję obracania automatycznego . Podgląd z poza sieci wewnętrznej. wyjścia alarmowe ( można podpiąć czujniki dymu, ruchu, zlania itp - styki zwierne) ma tez opcje powiadamiania email, o uruchomieniu danego styku alarmowego lub po wykryciu ruchu , robi wówczas sesje slajdowa zdjęć i masz to na mailu w ciągu kilku sekund. oczywiście rejestracja ciągła i po wykryciu ruchu z zapisem na kartę pamieć.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 26 lip 2016, 8:37

Ale wszystko śmiga? Bo na recenzjach wcale nie ma jakoś specjalnie zachwytu nad nią. Jest jakaś dedykowana apka na telefony czy trzeba się przez jakiś panel www logować w przeglądarce?

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 26 lip 2016, 8:48

Przez panel i apka na telefony. Fakt na 3 kamerki 1 umarła całkowicie w ciagu 2 miesiecy ( gwarancja) żyje. Druga po 4 latach powoli się chyba kończy bo resetuje sie kilkanaście razy dziennie ( problem z utrzymaniem zasięgu po wifi chyba bo daleko od routhera jest.). ale po kilku sek juz działa tylko po prostu znika na chwilkę obraz albo zamraża.
Ale to jakiś noname bez logo jest nawet:P

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 26 lip 2016, 10:31

NApewno jest ok, ja szukałem czegoś z obrotem zdalnym aby mozna na odległość poruszać kamerą.
A ta z linku to gdzie ma diody IR, chyba to coś małe pod obiektywem to nie jedna dioda?
A ta na pewno bedzie równiez ok :
http://allegro.pl/kamera-wifi-ip-monito ... 80516.html

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 26 lip 2016, 11:12

Kopytko pisze:NApewno jest ok, ja szukałem czegoś z obrotem zdalnym aby mozna na odległość poruszać kamerą.
A ta z linku to gdzie ma diody IR, chyba to coś małe pod obiektywem to nie jedna dioda?
A ta na pewno bedzie równiez ok :
http://allegro.pl/kamera-wifi-ip-monito ... 80516.html

Nie wiem gdzie są te diody, ale widziałem z niej obraz w nocy i po prostu szczęka opada.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 26 lip 2016, 11:14

Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 26 lip 2016, 11:27

W polskich sklepach i na allegro też jest tego pełno, nie jest problem żeby coś dostać tylko co wziąć Artu:) Poza tym nie mam tyle czasu (wakacje się zbliżają) żeby czekać na dostawę z chin. Z chin sobie w późniejszym czasie mógłbym ściągnąć więcej kamerek jak się jakiś model sprawdzi.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 26 lip 2016, 18:27

Ta co podałem jest w PL, bo we Wrocku można ją odebrać.

Wróć do „Inteligentne domy”