Kamera IP do mieszkania

Instalacje, rozwiązania, problemy
Garreth
Kontaktowanie:

Re: Kamera IP do mieszkania

Postautor: Garreth » 27 lip 2016, 9:57

virgin napisałem o tej kamerce w pierwszym poście bo też się naczytałem różnych testów. Widok w ciemności też robi wrażenie.

Przy kącie 111 stopni stwierdziłem, że bez problemu powinna ogarnąć przestrzeń, która mnie interesuje, w dodatku jest bardzo estetyczna (w przeciwieństwie do wszystkich kamer obracanych, a jak nie będzie pasować, to mogę moduł kamery wyciągnąć, wydrukować do niego obudowę i zamontować gdzie chcę:) No i w środku siedzi linux i dostępna jest masa modyfikacji na nią dostępna w necie, także jak coś nie będzie pasować - to prawdopodobnie da się to zmienić:)

Także zdecydowałem się na tą xiaomi, jak dotrze do mnie to dam znać jak się sprawuje. Jak będzie dobra, to może z chin kiedyś sprowadzę sobie ich więcej do domku w górach.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 27 lip 2016, 10:15

Jak już jest temat domu to moze troszeczkę go pociągnę dalej.
Znacie jakieś tanie kamery, które współpracują z Fibaro. bo dedykowane to kosmos.
Oraz czy zna ktoś stronę z modułami , które budują ludzie na forach jako rozszerzenia fibaro. gdzieś kiedyś taką miałem ale zakładki się wysypały i nie mogę namierzyć. Były tam opisy min. takie jak budowa włączników za kilkanaście zł a nie za 300za moduł jednokanałowy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 27 lip 2016, 10:41

O mój temat się zaczyna o Fibaro :P ja do fibaro podłączyłem zwykłą kamerę IP firmy foscam (stary model) myślę, że ta xiomi też będzie działać.
A co do Fibaro to przymierzam się do sprzedaży zestawu bo jakoś mi nie potrzebne, a raczej kasa bardziej potrzebna niż fibaro :LOL:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 27 lip 2016, 10:54

Oskar pisze:O mój temat się zaczyna o Fibaro :P ja do fibaro podłączyłem zwykłą kamerę IP firmy foscam (stary model) myślę, że ta xiomi też będzie działać.
A co do Fibaro to przymierzam się do sprzedaży zestawu bo jakoś mi nie potrzebne, a raczej kasa bardziej potrzebna niż fibaro :LOL:

Jak chcesz, to mógłbym spróbować podpiąć xiaomi pod fibaro, ale nie obiecuję niczego, bo nie wiem jak będe miał z czasem. Fibaro mamy w górach, do tego dwie kamerki foscam, z czego jak w jednej padł zasilacz pół roku temu, to sobie leży;P
Generalnie fibaro to całkiem fajna sprawa, udało mi się napisać na niego skrypt w LUA, który czytał z thingspeak dane wysyłane przez arduino o pogodzie. Fajny system, ale trochę w nim brakuje. Cena też bardzo wysoko, a wcale nie jest takie łatwe w ustawieniu, że każdy by sobie poradził.

Jeśli chodzi o foscamy w fibaro, to jak najbardziej obsługa jest - zresztą każdej kamery IP, która wywala stream na jakiś konkretny adres. Problem jest z dostępem na zewnątrz sieci, bo samo przekierowanie portów na fibaro nic nie da (jak się chce obejrzeć stream to link prowadzi prosto do adresu kamery, która tez by musiała mieć przeforwardowane porty). Jeśli chodzi o te foscamy to ze względu na to, że nie chciałem kamerek wywalać na zewnątrz routera, to napisałem skrypcik który po wciśnięciu przycisku wysyła fotkę na maila :)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, 10:57 przez Garreth, łącznie zmieniany 1 raz.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 27 lip 2016, 10:56

Łatwe to nie jest bo jak lua nie ogarniesz to sobie można jedynie proste sceny do zapalania światła zrobić. Ale tak to ma potencjał :)

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 27 lip 2016, 11:31

Oskar pisze:Łatwe to nie jest bo jak lua nie ogarniesz to sobie można jedynie proste sceny do zapalania światła zrobić. Ale tak to ma potencjał :)
Garreth pisze:
Oskar pisze:O mój temat się zaczyna o Fibaro :P ja do fibaro podłączyłem zwykłą kamerę IP firmy foscam (stary model) myślę, że ta xiomi też będzie działać.

Jak chcesz, to mógłbym spróbować podpiąć xiaomi pod fibaro, ale nie obiecuję niczego, bo nie wiem jak będe miał z czasem. Fibaro mamy w górach, do tego dwie kamerki foscam, z czego jak w jednej padł zasilacz pół roku temu, to sobie leży;P
Generalnie fibaro to całkiem fajna sprawa, udało mi się napisać na niego skrypt w LUA, który czytał z thingspeak dane wysyłane przez arduino o pogodzie. Fajny system, ale trochę w nim brakuje. Cena też bardzo wysoko, a wcale nie jest takie łatwe w ustawieniu, że każdy by sobie poradził.

Jeśli chodzi o foscamy w fibaro, to jak najbardziej obsługa jest - zresztą każdej kamery IP, która wywala stream na jakiś konkretny adres. Problem jest z dostępem na zewnątrz sieci, bo samo przekierowanie portów na fibaro nic nie da (jak się chce obejrzeć stream to link prowadzi prosto do adresu kamery, która tez by musiała mieć przeforwardowane porty). Jeśli chodzi o te foscamy to ze względu na to, że nie chciałem kamerek wywalać na zewnątrz routera, to napisałem skrypcik który po wciśnięciu przycisku wysyła fotkę na maila :)

To mnie dobiliście:P
Fibaro teraz dodają za grosze do abonamentów orange.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 27 lip 2016, 11:33

Ale nie bierz tylko tej centralki Lite bo to średnio fajne jest. Tylko do bardzo prostych instalacji. A HC2 to w Orange nie widziałem.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 27 lip 2016, 11:46

jest tylko lite. JA nie chce jakiegoś mega zestawu. a podobno lite można rozbudowywać o włączniki zdalne bez limitów. a mi na tym najbardziej zalezy. Co do tego w wersji 2 to podobno tylko obsługa kina domowego wchodzi ale tez w niezbyt rozbudowanej wersji. A i możliwość podpięcia centralki alarmowej i to chyba tylko tyle,

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 27 lip 2016, 11:57

http://www.fibarouk.co.uk/support/getti ... cl-or-hc2/

Lite to zabawka przy HC2 :) Kosztuje 1/10 HC2, ale jednak dużo słabsze, nie ma LUA i paru innych bajerów.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 27 lip 2016, 21:41

Garreth pisze:Także zdecydowałem się na tą xiaomi, jak dotrze do mnie to dam znać jak się sprawuje. Jak będzie dobra, to może z chin kiedyś sprowadzę sobie ich więcej do domku w górach.

ok.4m-c temu zastanawiałem się nad zakupem otrzymując powiadomienie z kanału, odczucie to
w miarę rzetelnie przeprowadzony test jedyny minus to proszę od 14min. wysłuchać.... jeśli ktoś mocno siedzi w temacie i ma pomysł na obejście tego rozwiązania to chętnie poznam.
pozdrawiam Marcin ;)

Wróć do „Inteligentne domy”