Kamera IP do mieszkania

Instalacje, rozwiązania, problemy
Garreth
Kontaktowanie:

Re: Kamera IP do mieszkania

Postautor: Garreth » 28 lip 2016, 4:19

Na routerze zabrac kamerce dostep do netu na zewnatrz i postawic vpn do domowej sieci. Ale to z kazda kamera ip trzeba sobie zdawac sprawe, ze wystawiamy ja w internet, wiec jak z kazdym urzadzeniem wystawionym na zewnatrz routera trzeba mocno uważać.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 28 lip 2016, 4:59

cytat; wycięty protokół, więc transmisja danych możliwa jest tylko poprzez serwery producenta
i to mnie martwi.... ciekawe czy można wyssać freeware producenta i zmodyfikować tak by szło to przez
własny serwer zachowując możliwości oprogramowania za wyjątkiem wspomnianej drogi przez serwery producenta
i przy okazji zapis np.tygodniowa kopie bezpieczeństwa.
pozdrawiam Marcin ;)

Garreth
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Kamera IP do mieszkania

Postautor: Garreth » 28 lip 2016, 5:19

marcino pisze:cytat; wycięty protokół, więc transmisja danych możliwa jest tylko poprzez serwery producenta
i to mnie martwi.... ciekawe czy można wyssać freeware producenta i zmodyfikować tak by szło to przez
własny serwer zachowując możliwości oprogramowania za wyjątkiem wspomnianej drogi przez serwery producenta
i przy okazji zapis np.tygodniowa kopie bezpieczeństwa.

http://en.miui.com/thread-137413-1-1.html

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 28 lip 2016, 7:40

Garreth pisze:virgin napisałem o tej kamerce w pierwszym poście bo też się naczytałem różnych testów. Widok w ciemności też robi wrażenie.

Wybacz, Twój link nie działa, dlatego myślałem, że skupiasz się na czymś innym.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 lip 2016, 7:41

virgin71 pisze:
Garreth pisze:virgin napisałem o tej kamerce w pierwszym poście bo też się naczytałem różnych testów. Widok w ciemności też robi wrażenie.

Wybacz, Twój link nie działa, dlatego myślałem, że skupiasz się na czymś innym.

Luzik:) Ale mi ten link działa (teraz sprawdziłem), a w treści linku jest napisane że chodzi mi o tę konkretną kamerkę:)

Awatar użytkownika
Meryler
Kontaktowanie:

Postautor: Meryler » 28 lip 2016, 8:03

Ja ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić system monitoringu IP firmy HIKVISION. W firmie mamy podłączone kamery IP do rejestratora i serwera, dzięki czemu możemy w każdym miejscu, poprzez przeglądarkę podejrzeć sobie co obecnie się dzieje na halach i na zewnątrz. Z poziomu serwera mamy również możliwość odtworzenia nagrań z przeszłości, ustawienia martwych stref oraz powiadomień SMS/mail w wypadku przekroczenia linii lub wejścia w martwe pole. Kamery zewnętrzne posiadają świetnej jakości diody IR, dzięki którym przy braku oświetlenia i tak wszystko wyraźnie widać.
W razie pytań pisz PW ;)

Tak wygląda panel zdalnego sterowania z podglądem z przykładowych kamer:
HIK.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 lip 2016, 8:26

Meryler pisze:Ja ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić system monitoringu IP firmy HIKVISION. W firmie mamy podłączone kamery IP do rejestratora i serwera, dzięki czemu możemy w każdym miejscu, poprzez przeglądarkę podejrzeć sobie co obecnie się dzieje na halach i na zewnątrz. Z poziomu serwera mamy również możliwość odtworzenia nagrań z przeszłości, ustawienia martwych stref oraz powiadomień SMS/mail w wypadku przekroczenia linii lub wejścia w martwe pole. Kamery zewnętrzne posiadają świetnej jakości diody IR, dzięki którym przy braku oświetlenia i tak wszystko wyraźnie widać.
W razie pytań pisz PW ;)

Tak wygląda panel zdalnego sterowania z podglądem z przykładowych kamer:
HIK.JPG

Profeska, ale do monitoringu kota w małym mieszkaniu totalny overkill - cenowy i możliwościowy:D

Może do domku w górach byłoby spoko, ale parę klocków by trzeba było dać za kilka kamer + rejestrator :) Patrzę na ceny z pierwszego linka google, może coś by się dało utargować albo znaleźć jakieś ekonomiczne typy kamer. Ale fakt, system wygląda zajebiście i pewnie nie ma takich ograniczeń jak netgear Arlo.

Awatar użytkownika
Meryler
Kontaktowanie:

Postautor: Meryler » 28 lip 2016, 8:46

System Hik nie wymaga rejestratora do poprawnego działania. Wystarczy że podłączysz taką kamerę bezpośrednio do routera i zasilania (chyba ze masz router z POE). Powinieneś móc taką kamerkę ustalić pod względem czułości, martwych pól, linii, ale nie będzie ona nagrywać, ponieważ za coś takiego odpowiedzialny jest rejestrator. Polecam kamery z obiektywem typu fisheye, przy dobrej rozdzielczości masz bardzo szerokie pole widzenia. Dla przykładu montujesz taką kamerę w przedpokoju nad drzwiami wejściowymi i masz podgląd na wszystkie drzwi w mieszkaniu (zakładając typowe wielkopłytowe mieszkano :D )

arek
Kontaktowanie:

Postautor: arek » 28 lip 2016, 12:50

Kamery hikvision mają możliwość podpięcia storage po sieci - np zasobu z samby/windowsa i tam wrzucania nagrań.
Nie testowałem nagrywania (samo podpięcie zasobu działa). Nie wiem też czy wszystkie modele to mają.

Chińskie wersje mają też slot na kartę SD i na nią kamerka może nagrywać (tu uwaga bo firma hikvision lubi robić
pod górkę i są ograniczenia regionalne w firmware... Chińczycy je obchodzą i wrzucają angielskie ale potem
nie da się aktualizować firmware przez kliknięcie).

Branża CCTV niestety żyje w poprzedniej epoce jeśli chodzi o oprogramowanie kamer, rejestratorów,
technologie GUI interfejsów zarządzania, spójności działania itd. Czy to dahua, hikvision, bcs (przebrandowiona dahua)
to w kilku tysiącach złotych jest badziewie. Spełniające swoją rolę i "da się żyć" ale ogólnie badziewie.

ps. mam na zbyciu Hikvision DS-7108NI-E1/V/W z dodanymi antenami zewnętrznymi, wersja na Europę, 1kPLN.
arek m.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 29 lip 2016, 11:00

Xiaomi yi home dotarła. Podłączenie, uruchomienie, upgrade firmware i skonfigurowanie zajęło mi może z pół godzinki. Obraz i prędkość świetne w przycienionym mieszkaniu. Kotełka trochę wkurza dźwięk migawki i nie reaguje jak się na niego kicia przez głośnik, ale przeżyję:)

Zrzut ekranu z telefonu:
Screenshot_20160729-125445.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Inteligentne domy”