Blackfrog - Wysylka inpost / furgonetka.pl

Forumowicze, strony, firmy których nie polecisz nikomu.
kudl4t4
Kontaktowanie:

Blackfrog - Wysylka inpost / furgonetka.pl

Postautor: kudl4t4 » 09 lut 2018, 9:04

Trafilam na to forum ciut przypadkowo, szukajac informacji o mojej drukarce 3d i o ewentualnych mozliwych modyfikacjach.
Przy okazji, zauwazylam ze blackfrog.pl ma tutaj swoje podforum, i jest dosyc znanym uzytkownikiem, co spowodowalo, ze postanowilam zalozyc konto i opisac moja przygode. Generalnie kupuje w roznych sklepach, wiele razy korzystalam z inpostu, staram sie czytac co na stronach internetowych maja sklepy a propo wysylek i ich terminow, ale najnowsze doswiadczenie z https://blackfrog.pl/ przebilo wszystko.

Zamowilam sobie dysze z E3D, jako ze niewiele PL sklepow ma oryginaly, inaczej zostaje zagranica. Na stronie opisana dostepnosc 24h. Ok. Super.
Patrzac po mailach, zamowienie zostalo zlozone 05-02-2018, nastepnego dnia dostalam zapewnienie ze zamowienie zostanie wyslane 06-02-2018. Super. I tutaj zaczyna sie zabawa, o ktorej nie zauwazylam informacji aby byla na stronie. Napisala do mnie furgonetka.pl ze paczka 06-02-2018 zostala przygotowana przez nadawce. Kto to jest furgonetka.pl, jaki to posrednik? Nie ma zadnej informacji ze jest jakis posrednik pomiedzy firma a wybrana forma dostawy... Dopiero 07-02-2018 paczka zostala nadana w Punkcie Obluski Klienta. A 08-02-2018 odebrana z paczkomatu przez InPost.

Na szczescie dysze nie sa produktami pierwszej potrzeby, wiec dlugi czas dostawy nie stanowi kwestii zycia lub smierci. Jednakowoz, gdy czeka sie na paczke, i chcialoby sie ja miec na juz, takie... dziwne przedluzania nie sa mile dla oka.

Tymczasem, inne produkty e3d zamowilam z pewnego dunskiego sklepu (po tym doswiadczeniu) - tego samego dnia wyslane GLS. Liczac weekend po drodze, to i tak bedzie szybciej niz ze sklepu w PL.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Re: Blackfrog - Wysylka inpost / furgonetka.pl

Postautor: olo2000pm » 09 lut 2018, 9:16

Furgonetka.pl to bardzo dobra firma z której bardzo często korzystam.
Przede wszystkim to trzeba czytać ze zrozumieniem, bo skoro napisane jest że dostępność 24h, czyli nie od ręki ;)
5.02 dokonała Pani zakupu, a o ktorej godzinie? Bo może o 20:00, a może o 23:50? , 7.02 paczka została nadana i to jest dla Pani problem?
A jaki kurier przywiezie paczkę, inpost? Czyli wszystko sie zgadza, ale problemu szukamy byle się do czegoś przyczepić :evil:
I ten dopisek: długi czas dostawy :LOL:
Co za czasy. Masakra.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 09 lut 2018, 11:17

Zgadzam sie z Olo, powinnas napisac jeszcze w jakich godzinach sie poszczegolne z tych zdarzeń odbywały.
Piszesz, że Inpost otrzymał przesyłkę 2 dnia od zamówienia, co nie jest na tyle złym wynikiem, żeby od razu publicznie walić po sklepie, że taki czas to przebija wszystko:) To kiedy sobie ją kurier inpostu wyciągnie lub przekaże dalej to już wynika tylko i wyłącznie z inpostu.
Pamiętaj też, że inpost również ma zwłoki z aktualizowaniem statusów przesyłek, często mi się zdarzało, że dostałem kilka aktualizacji stanu paczki na raz.

Jeżeli potrzebna była szybsza forma wysyłki to trzeba było brać kuriera i wtedy porównywać do innych sklepów albo skontaktować się z Wojtkiem, na pewno coś by się udało dogadać.

No ale poczekajmy jak @g4ever odpisze:)

Awatar użytkownika
Sławek
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek » 09 lut 2018, 12:13

Ferie, ferie, niestety w ubieglym tygodniu tez mialem na swoim forum kolesia hejtera nie z tej ziemi, ludziom sie nudzi bo albo nie ma sniegu, albo zasypało :)

Pozdr

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 09 lut 2018, 19:12

Witam
Jeśli jest to zamówienie, o którym myślę to faktycznie zostało opóźnione o 24h i mogę tylko przeprosić. Dziennie mamy dużo zamówień i czasem zdarzy się przeoczenie jakiejś paczki i nie wysłanie jej w dniu złożenia zamówienia. Jeszcze raz przepraszam.

Ale pozwolę sobie wyjaśnić dlaczego furgonetka.pl Furgonetka jest to broker, z którego korzystamy bo system naszego sklepu ma z nimi integrację, która pozwala nam na dużo łatwiejsze przerzucenie danych klienta i zamówienie kuriera. Takie połączenie z furgonetką usprawnia działanie sklepu, bo nie musimy przepisywać ręcznie danych klienta, w jednym serwisie mamy kilku kurierów, obsługa jest wygodniejsza niż serwis paczkomatów, nie musimy opłacać każdej paczki osobno i mamy jedną zbiorczą fakturę na koniec miesiąca z jednego miejsca a nie kilku co pozwala zaoszczędzić czas także naszej księgowej ;) przez to bardziej nas lubi :lol:
W naszym biurze pracujemy od 9 do 17 a często dłużej, niestety nie ma takiej możliwości by z każdą paczką lecieć do paczkomatu oddalonego od biura o kilka km, bo do biura przychodzą klienci z okolicy i nie byłoby wobec nich w porządku by "pocałowali klamkę" w czasie godzin pracy. Kurierzy odbierają paczki z paczkomatu między 11-14, czyli w czasie pracy naszego biura. Dlatego po zamknięciu biura zbiorczo wszystkie paczki zawozimy do POK Inpost (lub Paczkomatu) i tam są rejestrowane, ale po oddaniu ich nie mamy wpływu jak szybko zostaną zabrane dalej, na ogół dzieje się to następnego dnia, chyba że ktoś w POK przeczy paczkę i nie wręczy jej kurierowi. Idealnie by było gdybyśmy mieli POK lub Paczkomat zaraz koło biura i można by wyskoczyć w każdej chwili. Niestety tak nie jest i bardzo nad tym boleje, bo staramy się tak obsługiwać klientów jakbyśmy chcieli sami być obsłużeni.
Powyższe zamówienie nie zostało zrealizowane w odpowiednim czasie i jeszcze raz przepraszam, ale niech przemówią opinie klientów http://www.okazje.info.pl/sklep-interne ... ckfrog-pl/
Gdy pojawiają się opóźnienia staramy się informować klientów o takiej sytuacji.

Autorkę wątku proszę o informację w wiadomości prywatnej w celu zweryfikowania na 100% zamówienia i postaramy się opóźnienie zrekompensować.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 10 lut 2018, 21:29

Ja ja jaaaaaaa pierd.......LE!
Widać po forach że gimbaza ma ferie.

I jeszcze końcówka: "tego samego dnia wyslane GLS". Tu zamawia inpostem bo pewnie najtaniej ale tam zapłaci za GLS'a.
Żal mi czasem tych wszystkich sklepikarzy. Zasuwają mniej czy bardziej, a często jeszcze więcej a tu trafi się nawet jeden na tysiąc taki co "płaci i wymaga" i to uwiera potem jak drzazga w fiucie. Jakby posiadacz pomiętych 50zł był panem życia. I wspomiana obsuwa 24h nie jest niczym nadzwyczajnym czy strasznym - ale to zrozumie tylko ktoś pracujący.

Smutne natomiast jest to że już nawet paczki trzeba umieć zamawiać. Jako posiadacz starej matury nie sadziłem nigdy że to może być problem. No ale coraz mniej rzeczy mnie już dziwi. Jakoś potrafię dogadać się ze sklepem (staromodnie: telefon/mail lub dodać komentarz do zamówienia) i dostać paczkę nawet NASTĘPNEGO DNIA PO ZAMÓWIENIU. Działa to również w wspomianym BlackFrog.pl. Tak samo rozumiem że paczka zamówiona "jakoś" (czyt. pocztą/inpostem) dojdzie jak dojdzie. Ale ja to dziwny jestem.

Wybaczcie ale są pewne granice, nawet wiochy.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
TDI-CAD.PL
Kontaktowanie:

Postautor: TDI-CAD.PL » 10 lut 2018, 21:43

Tak nieco poza tematem... W piątek odbierałem z poczty 2 przesyłki dla córki. 25 minut stałem na mrozie -3C (kolejka nie mieściła się w pomieszczeniu poczty) po czym szczęśliwy stałem następne 50 minut w temperaturze pokojowej. Jakaś masaka. Wyłączyłem wysyłkę pocztą w sklepie ...
Filament 3d Wrocław
Sklep http://WWW.TDI-CAD.PL

Awatar użytkownika
Gillod
Kontaktowanie:

Postautor: Gillod » 16 lut 2018, 8:52

Poczta faktycznie może czasem człowiekowi przysporzyć więcej problemów niż to potrzebne ;p To samo z kurierami - gdzie nie zawsze chcemy aby przywoził paczki do pracy a w rozmowie dowiadujemy się, że "ja jestem w Pana okolicy między godziną 12 a 13 i później nie ma szans". Ręce opadają. Dlatego zawsze gdy tylko jest taka możliwość wybieram paczkomaty :OK: Podjadę kiedy chcę i chyba nigdy nie trafiłem na kolejkę :Piwo:

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 16 lut 2018, 9:04

Ja nie mam takich problemów, bo się na wieś wyprowadziłem :mrgreen:
- poczta, zawsze jestem pierwszy w kolejce, bo takowej jeszcze nie spotkałem :OK:
- kurier zawsze dzwoni, i pyta o której ma przyjechać :P
- paczkomatów nie lubię, bo muszę jechać specjalnie 10km :evil:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Wróć do „Niepolecane”