Przeróbka napędu gramofonu - ktoś coś?

Projekty Arduino i pochodne
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Przeróbka napędu gramofonu - ktoś coś?

Postautor: Krzysztof » 29 kwie 2018, 20:18

Chciałbym przerobić tanie gramofony paskowe na takie z lepszym napędem, który miałby lepszy moment trzymający (jak te gramofony z napędem bezpośrednim). Czy ktoś może taki temat przerabiał? Może udało się komuś gdzieś w sieci wyszukać taki projekt DIY?
Docelowo chciałbym mieć przynajmniej 2 prędkości dla płyt, 33 i 45 i możliwość podpięcia potencjometru płynnej regulacji +/-10%

Kupiłem sobie 2 tanixy omnitronika i trochę bym chciał je unowocześnić :mrgreen: Winyli u mnie cała masa a nie ma na czym sobie pograć.

kuzyn z Poznania
Kontaktowanie:

Re: Przeróbka napędu gramofonu - ktoś coś?

Postautor: kuzyn z Poznania » 30 kwie 2018, 5:50

Krzysztof pisze:Chciałbym przerobić tanie gramofony paskowe na takie z lepszym napędem, który miałby lepszy moment trzymający (jak te gramofony z napędem bezpośrednim). Czy ktoś może taki temat przerabiał? Może udało się komuś gdzieś w sieci wyszukać taki projekt DIY?
Docelowo chciałbym mieć przynajmniej 2 prędkości dla płyt, 33 i 45 i możliwość podpięcia potencjometru płynnej regulacji +/-10%

Kupiłem sobie 2 tanixy omnitronika i trochę bym chciał je unowocześnić :mrgreen: Winyli u mnie cała masa a nie ma na czym sobie pograć.

Podpisuję się pod tematem moimi 253 winylami :)

Wróć do „Arduino”