Zmodyfikowany Repetier Firmware by Miś dla DUE3DOM duża płytka.

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Zmodyfikowany Repetier Firmware by Miś dla DUE3DOM duża płytka.

Postautor: Marcin1415 » 19 kwie 2017, 20:03

Witam.

Przy okazji testów wykryłem że Due3dom nie wyrabia z firmware Repetier z Marlinem jest ponoć w porządku ale nie testowałem. Kręcenie potencjometrem powodowało przycięcia pomimo pełnego bufora, dodatkowo powstawały losowe przycięcia co skutkowało powstawaniem blobów na wydruku. Miś podesłał zmodyfikowany przez siebie firmware do delty. Po małych perturbacjach skompilowałem wsad ze swoimi ustawieniami i powiem Wam że teraz to jest petarda! Misu dlaczego nie dodasz tych modyfikacji do oficjalnego wydania Repetier Firmware?!! W tej chwili mogę kręcić potencjometrem do woli i nic nie przycina. Dodam że model to waza która składa się z samych łuków więc jest co liczyć. Poniżej zdjęcie, po lewej firmware Misia a po prawej oryginalna kompilacja DEV z konfiguratora online.

Jeszcze raz dziękuję Misiowi za pomoc. :Piwo:

Obrazek

Yatagan
Kontaktowanie:

Re: Zmodyfikowany Repetier Firmware by Miś dla DUE3DOM duża płytka.

Postautor: Yatagan » 19 kwie 2017, 20:18

Czy jest szansa na udostępnienie tych modyfikacji za zgodą autora oczywiście :D

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 19 kwie 2017, 20:45

Ten Miś to nasz forumowy skarb!

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 19 kwie 2017, 20:59

Minik pisze:Ten Miś to nasz forumowy skarb!

:OK:
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 19 kwie 2017, 22:44

Yatagan pisze:Czy jest szansa na udostępnienie tych modyfikacji za zgodą autora oczywiście :D
Ten soft leży na forum od początku tego roku :) Wrzuciłem go przy okazji jakiegoś tam problemu z due3dom... Zwie się "Repetier_delta_due3dom_128x64.zip".
A czemu nie ma tych poprawek w oficjalnym ?...
Ano bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Te zmiany są robione głównie dla delty, pod graficzny LCD 128x64, pod standardowy buzzer, i na dodatek do wersji repetiera z połowy zeszłego roku. Od tego czasu znów w repetierze ostro namieszano, a ja nie mogę zagwarantować że w jakiejśtam konfiguracji (np LCD czy buzzer po I2C) nie spowoduje to zwiechy albo innych problemów.. Oficjalny repetier ma sporo moich dodatków i poprawek, ale w pewnym momencie doszła pewna różnica poglądów i zdań pomiędzy mną i Rolandem. Ja chciałem mieć u siebie trochę inaczej niż w oficjalnym sofcie, a Roland był co do tego sceptyczny. Jego prawo, więc nie naciskałem. Zrobiłem poprawki dla siebie, soft u mnie działa dobrze, i już więcej nie chciało mi się przenosić tych poprawek do nowych wersji Repetiera, bo co chwilę tam była jakaś rewolucja po której trzeba było poprawiać od początku.
No dobra, tyle historii :D Z resztą do mojej kartezjańskiej starej drukarki też mam modowany soft (oparty o jeszcze starszego Repetiera), i tu zmiany musiały być zrobione trochę inaczej bo to chodzi na Rumbie a nie na 32 bitach. Ale też usprawniłem obsługę LCD i menu aby tak nie przycinało drukowania.

A teraz jak dla mnie wszystko działa jak ma działać, więc nie potrzebuję nowych wodotrysków. Raz na pół roku sprawdzę czy w oficjalnym nie znaleziono i nie poprawiono jakiegoś kardynalnego błędu i ewentualnie przenoszę poprawki do swojej wersji. Ale od dawna nic przy tym nie musiałem robić.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 20 kwie 2017, 3:21

Teraz chociaż wiemy o co chodzi, szkoda że tak to wygląda. Najważniejsze że drukarka mi działa tak jak powinna a do najnowszych wersji i tak nie uaktualniam bo po co ulepszać coś co działa dobrze.

bartwaw
Kontaktowanie:

Postautor: bartwaw » 29 kwie 2017, 6:37

Miś,
czy móglbyś coś takiego zmodyfikować pod mini ? Na DEV, nie wiem czy to wina softu, ale tak zaczynam przypuszczać, mam spory problem z ustawieniem retrakcji. I tak powoli myślę że to w jakiś dziwny sposób wina oprogramowania, bo z mechanicznej strony wykorzystałem już prawe wszystkie możliwości.

Bo za delte widzę, że odpowiada DRIVE_SYSYEM=3, więc układ kartezjański to będzie 0.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 29 kwie 2017, 10:19

Wystarczy zmienić "#define MOTHERBOARD " na 411 (w configuration.h) i już będzie wersja dla mini. Tylko nie testowałem czy wszystko jest dobrze podefiniowane w pins.h, bo nie mam mini.
-- MIŚ --

bartwaw
Kontaktowanie:

Postautor: bartwaw » 29 kwie 2017, 15:12

Pins.H wyglądają na takie same.
Będę musiał powalczyć z ustawieniami pod układ kartezjański i resztą co tam pozmieniałeś.
Walczę z marlinem, ale bez skutku. Marlin od krzysztofa nie działa na DRV8825 (je mam na "kanapce" na osi Z).

Wróć do „Elektronika”