Wifi SD na gate 1.

p_borat
Kontaktowanie:

Wifi SD na gate 1.

Postautor: p_borat » 09 lip 2017, 11:07

Zastanawiam się nad kartą SD-Wifi (np. Toshiba) do drukarki Gate (1.0).
Z dostępnych w sieci informacji wynika że karta musi być stale zasilana. Czy będzie działała z Repetierem 92.2 bez dokonywania zmian w Firmware?
Czy ktokolwiek tutaj próbował takiego rozwiązania?

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: Wifi SD na gate 1.

Postautor: Miś » 09 lip 2017, 12:59

Raczej nie będzie działać, bo takie karty wymagają obsługi protokołem SDIO którego żadne mi znane firmware drukarki nie obsługuje.
-- MIŚ --

p_borat
Kontaktowanie:

Postautor: p_borat » 09 lip 2017, 13:43

Chyba nie postawiłem jednoznacznego pytania:
Obsługa iSDIO byłaby konieczna gdyby drukarka miała się kontaktować ze światem przez wifi. Natomiast mi bardziej chodzi o wspólny (nie jednoczesny) dostęp do pamięci flash karty przez drukarkę i moduł WiFi. Innymi słowy aby wgrywać pliki przez wifi. W Marlinie wymaganą modyfikacją było wstawienie "spiSend(0XFF);" w dwóch miejscach pliku sd2card.cpp.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 09 lip 2017, 15:26

Aaa takie buty. Zasilanie jest cały czas jak drukarka jest włączona. Więc jak da się żeby w marlinie działało to w repetierze też się da. Być może będzie potrzebna taka sama modyfikacja, ale to musisz sprawdzić sam.
-- MIŚ --

p_borat
Kontaktowanie:

Postautor: p_borat » 30 lip 2017, 7:25

Aby nie zostawiać otrawrtego tematu;
Zaryzykowałem i kupiłem okazyjnie na popularnym polskim portalu w cenie zbliżonej do zwykłej karty (Toshiba FlashAir, wersja starsza W02):
Działa baezproblemowo po włożeniu bez modyfikacji firmwaru drukarki. (opis ustawienia karty znalazłem tutaj: http://www.allaboutjake.com/toshiba-fla ... d-sd-card/)

Wróć do „Elektronika”