Podpięcie czytnika kart SD do Ramps

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Re: Podpięcie czytnika kart SD do Ramps

Postautor: dziobu » 09 lis 2016, 22:47

Artu pisze:Bardziej chyba chodzi o to, że wpięty na stałe "przedłużacz" jest identyfikowany jako "włożona karta". Jest to realizowane mechanicznym stycznikiem, więc nie czyta karty "z przedłużacza" bo jest już ona wsadzona... logika elektroniki "się gubi".

To jest kwestia organizacji obsługi karty w urządzeniu. Ale przeważnie tak to się robi więc spore szanse że tu masz racje.

Artu pisze:Najłatwiej sprawdzić to w prosty sposób:
1. Wkładamy kartę do przedłużacza
2. Wpinamy przedłużacz w czytnik i wtedy na 99,99% zadziała
3. Wyjmujemy kartę z przedłużacza i zmieniamy jej "zawartość"

Nie musisz nawet nic zmieniać. Karta wymaga inicjalizacji po podłączeniu zasilania. Jeśli program nie ogarnie że karta się zresetowała to nici ze wznowienia pracy.
Artu pisze:4. Wpinamy kartę w wpięty uprzednio przedłużacz, i na 99,99% jej nie odczyta

Da się to obejść na 2 sposoby:
1. Jeśli RAMPS (nie znam go) umożliwia przekompilowanie źródeł to można spróbować wyłączyć obsługę tej linii. Szczerze - wątpię.
2. (nie lubię takich rozwiązań) Wspomniany pin ze złącza karty SD (a stąd go odciąć) należy podpiąć do przycisku i wyprowadzić go na zewnątrz. Jeśli dobrze pamiętam, wsadzenie karty rozwiera styk więc przycisk musi być normalnie rozwarty. Chodzi o to żeby po wsadzeniu karty zasymulować elektronice że ktoś ją wyjął (wciskając przycisk) i wsadził (puszczając go). Sam stosuję takie rozwiązanie podczas testów z różnymi sprzętami i przeważnie to działa. Z tym że ja robię zworkę bo to u mnie tymczasowa zabawa.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 10 lis 2016, 0:19

Jest prostsza metoda na ominięcie problemu. Wsadzić kartę w przejściówkę po czym włączyć zasilanie drukarki. I zadziała. A jak wyciągniemy kartę SD z przejściówki, to po jej ponownym włożeniu nacisnąć przycisk "Reset" na panelu LCD lub wyłączyć i ponownie włączyć zasilanie drukarki.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
Kama
Kontaktowanie:

Postautor: Kama » 10 lis 2016, 18:29

Dzięki za propozycje, ale niestety zonk...

Przy próbie uruchomienia drukarki w konfiguracji
Karta -> przedłużka -> LCD, Marlin nie chce wystartować. Pokazuje się tylko logo z numerem wersji i się resetuje. I tak w pętli... :/

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 10 lis 2016, 21:18

Oznacza to ni mniej ni więcej tylko parszywą przedłużkę. Wprowadza zbyt duże dodatkowe pojemności na liniach karty. I prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
Kama
Kontaktowanie:

Postautor: Kama » 11 lis 2016, 7:59

Miś pisze:Oznacza to ni mniej ni więcej tylko parszywą przedłużkę. Wprowadza zbyt duże dodatkowe pojemności na liniach karty. I prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz.

Dziadostwo :evil:

W takim razie wracam do pytania z posta nr #1 - jak podpiąć zewnętrzny czytnik kart do Rampsa z ominięciem LCD.

Sposób w jaki mam zamocowany LCD niestety uniemożliwia korzystanie z karty SD.

W ostateczności zmienię mocowanie LCD ale wolałbym tego uniknąć...

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 11 lis 2016, 9:45

Kupić na przykład taki moduł SD i "wlutować się" w Ramps-a :roll:
Na Ramp jest "gniazdo" do podłączenia na przykład takiego czytnika kart SD:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Kama
Kontaktowanie:

Postautor: Kama » 28 sie 2017, 10:23

Wracam z tematem bo nie daje mi to spać :lol:

Znacie jakiś sposób aby podpiąć owy czytnik SD aby nie usuwać "smart adapter" który zajmuje mi gniazdo AUX-3 ?

Wymyśliłem sobie, że czytnik kart który jest w wyświetlaczu będzie po prostu nie używany, a ja wyciągnę dodatkowy na zewnątrz.

Z elektroniką mam do czynienia okazjonalnie więc może znacie jakiś adapter, przejściówkę który mógłbym dolutować do smart adaptera aby w niego wpiąć zewnętrzny czytnik?

Wróć do „Elektronika”