Nowe stepstiki od MKS - LV8729

frog
Kontaktowanie:

Re: Nowe stepstiki od MKS - LV8729

Postautor: frog » 25 lut 2017, 18:15

Zastosowane wózki HIWIN nie są po to aby było cicho a sztywno. Wałki liniowe i łożyska bardzo hałasują i mają duże luzy a to się przekłada na niedokładności wydruku.
Może dla Ciebie ważniejsza jest cisza zamiast jakości. Każdy ma inne priorytety :LOL:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 25 lut 2017, 18:25

Przede wszystkim piszesz publicznie, jak chcess pisac tylko do jednej osoby to masz opcje PW.

TMC i LV to nie jest cisza kosztem jakosci. Poza tym nie mow, ze cos jest strata pieniedzy skoro nigdy tego nie miales albo nie miales potrzeby miec.

Filmy bardzo uwydatniaja wszelkie dziwne dzwieki w drukarce, dlatego w swoich testach LV i TMC nie wrzucalem nigdy filmow jako, ze na nich nawet wentylator brzmial jak odkurzacz.

A mialem i walki i prowadnice, bez wiekszej roznicy w halasowaniu, najglosniejsze zawsze byly silniki, po nich wentylatory, a dopiero potem mechanika.

frog
Kontaktowanie:

Postautor: frog » 25 lut 2017, 18:37

Garreth pisze:Przede wszystkim piszesz publicznie, jak chcess pisac tylko do jednej osoby to masz opcje PW.

Dzieki za cynk :shock:

Garreth pisze:TMC i LV to nie jest cisza kosztem jakosci.

Czy gdzies napisałem że tak nie jest? Zawsze piszesz nie na temat!

Garreth pisze: Poza tym nie mow, ze cos jest strata pieniedzy skoro nigdy tego nie miales albo nie miales potrzeby miec.

To strata pieniędzy. Jeśli mechanika przenosi przeróżne dźwięki to wyłącznie przez oszczędzaniu na wszystkim. Potem wystarczy kupić ciche stepstiki i jest po sprawie :LOL:

Garreth pisze:Filmy bardzo uwydatniaja wszelkie dziwne dzwieki w drukarce, dlatego w swoich testach LV i TMC nie wrzucalem nigdy filmow jako, ze na nich nawet wentylator brzmial jak odkurzacz.

Wolisz żeby wszyscy uwierzyli na słowo :?:

Garreth pisze:A mialem i walki i prowadnice, bez wiekszej roznicy w halasowaniu,

Nie wiem o czym dokładnie piszesz bo między szyną HIWIN a wałkiem liniowym różnice w hałasie są kosmiczne!

Garreth pisze:najglosniejsze zawsze byly silniki,

Jak dasz byle jakie to tak bedzie.
Garreth pisze: po nich wentylatory,

Te moga być głosne ale są też i wydajne i ciche.
Garreth pisze: a dopiero potem mechanika.

Mechanika jest na samym poczatku!

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 25 lut 2017, 18:53

Proszę trzymać się TEMATU bo zamknę :evil:
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 25 lut 2017, 19:16

frog pisze:Jak dla mnie strata pieniędzy. Są lepsze metody które także wpływają na poprawę innych parametrów.

Rozwiń ten temat, chętnie skorzystam z Twojej wiedzy przy budowie kolejnej drukarki. Oczywiście nie w tym wątku tylko załóż nowy temat np. Poradniki froga czy jakoś tak.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 25 lut 2017, 19:20

olo2000pm pisze:
frog pisze:Jak dla mnie strata pieniędzy. Są lepsze metody które także wpływają na poprawę innych parametrów.

Rozwiń ten temat, chętnie skorzystam z Twojej wiedzy...

Oplułem monitor :LOL: Olo, zlituj się :Piwo:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 27 lut 2017, 8:59

A,mam pytanie, często w komentarzach podkreślone jest że te stepstki nadają się do ekstrudera. A co z X, Y i Z?
Widzę, że w ekstruderze pięknie działa! U mnie działają na 1/128

Garreth
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Nowe stepstiki od MKS - LV8729

Postautor: Garreth » 27 lut 2017, 11:05

olo2000pm pisze:A,mam pytanie, często w komentarzach podkreślone jest że te stepstki nadają się do ekstrudera. A co z X, Y i Z?
Widzę, że w ekstruderze pięknie działa! U mnie działają na 1/128

Nadaja sie jak najbardziej, ale spojrz na tabelke step rates na reprap wiki.

Po prostu na 8 bitowcu nie osiagniesz takiego mikrokroku na osiach, dlatego wtedy trzeba sie zastanowic czy nie lepiej zastosowac a4988 z wyzszym maksymalnym pradem niz LV lub wlasnie TMC interpolujace mikrokrok 1/256 z 1/16.

Na 32bitach smiga, ale przy wszystkich osiach 1/128 i wysokiej predkosci juz moze byc czkawka przy szybkim kreceniu enkoderem:)

Do osi z to kwestia indywidualna, ja na przyklad mam przekladnie na pasku 1:30 co przy 1/16 daje 4800 krokow na mm u mnie i wiekszej podzialki mi nie trzeba, ale bez przekladni i przy srubie o skoku 8mm juz wyzszy mikrokrok moze sie komus przydac:)

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 27 lut 2017, 11:10

Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Zatem zamawiam i zakładam na wszystkie osie. Ciekawy jestem czy azsmz da sobie radę, no i czy poprawi się jakość.

Awatar użytkownika
morf
Kontaktowanie:

Postautor: morf » 03 mar 2017, 9:14

Pytanie do posiadaczy LV8729 vs TMC2100.

Mam obecnie tMC2100 na 12V wiec w trybie stealthChop (niestety przy spreadcycle na 12v piszczaly niemilosiernie).
Musialem zjechac z x,y accell na 450mm/s2, jerk 8 i predkosci do ok maks 60mm/s inaczej mialem przesuniecia wydrukow.
Regulacje napieciem nie przynosily wiekszego rezultatu, przy podnoszeniu Vref nie bylo roznicy (tez wystepowaly przesuniecia) a silniki bardzo sie grzaly.
Probowalem tez zjechac w dol z Vref ale wowczas przesuniecia murowane.

Pytanie jak jest z LV8729, czy na 12V moznaby uzyskac podobny poziom glosnosci co TMC2100 w stealthChop ale przy wyzszej acc i predkosciach druku?

Wróć do „Elektronika”