Telefon i druk 3d

Lasek
Kontaktowanie:

Re: Telefon i druk 3d

Postautor: Lasek » 27 sty 2017, 23:28

Docelowo dorzucony zostanie przycisk, który wyśle komendę startową. W tym momęcie jest około 15 sekund na umieszczenie telefonu w drukarce.

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Telefon i druk 3d

Postautor: Garreth » 28 sty 2017, 8:12

Przetestowałem te wysyłanie komend, działa u mnie.

W okienku ze środowiska Arduino jak otworzysz serial monitor to w prawym dolnym rogu trzeba wybrać prawidłową prędkość transmisji (u mnie 115200). Przy G1 Z10 należy jeszcze podać prędkość, inaczej coś się faktycznie zwiesza. Czyli G1 Z10 F5 (na przykład). Z putty mam problem - nie wyświetla mi się to co pisze, ale nie wiem czy nie da się wpisać czy wpisuję ale putty wysyła po jednym znaku i to robi jakiś problem.

Sciagnalem z netu jakis pierwszy lepszy serial monitor (http://www.hhdsoftware.com/Downloads/serial-monitor - mało intuicyjny interfejs). Udało się połączyć, przy czym nie wiem jak w tym wywołać wpisywanie z klawiatury. Da się natomiast wysłać komendy ze schowka, więc skopiowałem tekst G1 Z10 F5, wysłałem, oś się ruszyła.

Podejrzewam, że trochę trzeba się pobawić ze znakami zakończenia linii, ale tu jest tylko kilka możliwości.

Wróć do „Elektronika”