Szukam filamentu

Awatar użytkownika
Gillod
Kontaktowanie:

Szukam filamentu

Postautor: Gillod » 17 paź 2017, 11:28

Witam, poszukuję filamentu który da się drukować w miarę bezproblemowo bez grzanej komory, a sam wydruk będzie dość sztywny i wytrzymały. Problem leży w wymiarach modelu, minimalne wymiary tego elementu to 1000x300x300. Zaznaczam, że to temat mocno teoretyczny, jednak może w odległej przyszłości pojawić się taka potrzeba i chciałbym być przygotowany. Myślałem o petg, nada się do czegoś takiego? Klejenie jak najbardziej wchodzi w gre, jednak tamte wymiary JUŻ TO UWZGLĘDNIAJĄ :lol:

Jakieś inne propozycję materiału? Bo muszę przyznać druk z petg do tej pory nie szedł mi za wspaniale - chociaż bazuje tylko na otrzymanych gdzieś próbkach.

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Re: Szukam filamentu

Postautor: dziobu » 17 paź 2017, 12:37

PLA, choć nie będzie tak wytrzymały jak PET.
A czego próbki miałeś? I co było nie tak?
Spróbuj PETa od: DevilDesign, 3DUniversal czy Spectrum.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 17 paź 2017, 13:37

UltraPLA od Noctuo :OK: http://noctuo.pl/
99%(zastosowanie przemysłowe) wydruków z niego robię bo nie znalazłem jeszcze żadnego godnego rywala :?
Kluczową cechą jest trzymanie wymiaru (=niski skurcz) wydrukowanego elementu. Sam wydrukowany element jest jak by bardziej podobny do ABS-u (elastyczny) niżeli standardowy PLA. A co jeszcze to jest to jedyny matowy PLA dostępny na naszym rynku ( bynajmniej ja nie znalazłem u nas ani poza) matowego PLA a wydruki wyglądają świetnie :OK:
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70-TDI95%
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 18 paź 2017, 8:27

Myślę, że każde PLA się do tego nada. Jak trafisz wadliwą szpulę, to u każdego. Jak nie będziesz miał pecha, to każdy będzie ok.

michu556
Kontaktowanie:

Postautor: michu556 » 19 paź 2017, 19:41

ink3.de miał matowy biały drukowałem bomba. standardowe też czasem wychodzą matowe ale to chyba od temp zależy... ostatnio jadę kg w jednym kolorze to stępiło mi sie wyczucie kolorów w druku...

Awatar użytkownika
Gillod
Kontaktowanie:

Postautor: Gillod » 25 paź 2017, 12:58

Przetestowałem PET-G z lepszego źródła - DevilDesign i muszę przyznać - problem był z moim materiałem, zwyczajnie był kiepskiej jakości. Co do jego producenta nie umiem wam go podać - Chińskie znaczki są dla mnie niemożliwe do odczytania, gdzieś kiedyś zamówiłem próbkę :lol:

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 25 paź 2017, 19:51

g4ever pisze:Na dniach będzie u mnie w sklepie dostępny matowy (!) filament z Matteforge.

https://blackfrog.pl/matteforge-m-78.html

Nareszcie :D
Przewidujesz jakieś próbki ?
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70-TDI95%
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gillod
Kontaktowanie:

Postautor: Gillod » 26 paź 2017, 6:21

g4ever pisze:Na dniach będzie u mnie w sklepie dostępny matowy (!) filament z Matteforge.

https://blackfrog.pl/matteforge-m-78.html

No no, wygląda to faktycznie fajnie. A wiesz coś może na temat certyfikacji? Chodzi mi konkretnie o FDA, mocno porównują do PLA a o tym nic nie wspominają.

Wróć do „Filamenty/Żywice”