Żywice do drukarek z LCD lub laserem UV czy projektorem DLP

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Żywice do drukarek z LCD lub laserem UV czy projektorem DLP

Postautor: Krzysztof » 03 maja 2016, 7:16

Ze 2 lata temu namierzyłem firmę w USA produkującą żywicę utwardzaną światłem UV. Od tego czasu ich oferta bardzo się rozrosła i mają również żywice utwardzane światłem niebieskim (470nm), czyli utwardzane światłem dziennym czy podświetlenia z ekranu LCD.
Mając taką żywicę można zbudować tanią drukarkę z LCD jako źródło generowania obrazu - co zrobiło też Liquid Crystal.

http://www.bucktownpolymers.com/rcpolymers00.html

Koszt 1kg żywicy przy zamówieniu całej beczki (transportem morskim) wychodzi tyle, co średniej półki cenowej 1kg PLA/ABS. Przy zamówieniu lotniczym (UPS) koszt 1kg żywicy wychodzi ok. 200 zł. Żywica do mnie dojechała (lotniczym) w ciągu tygodnia z tego co pamiętam.

Jest to na chwilę obecną dobry towar aby wrzucić na półkę sklepową. Jeśli ktoś jest w stanie zainwestować w całą beczkę i rozlać to, to może dobrze zarobić, a jeśli cena będzie optymalna dla klienta końcowego, to i klienci będą zadowoleni, bo ceny żywic UV i DayLight powiem szczerze - powalają na kolana.

Wróć do „Filamenty/Żywice”