LEW z ANET A8

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

LEW z ANET A8

Postautor: rezystor1990 » 13 sie 2017, 16:39

Witam

Przedstawiam wydruk z mojej Anety druk podłym filamentem na podłej drukarce :p Wyszło wg mnie zaskakująco dobrze jak na ten mój kiwak z Chin. Drukarka pomimo wad godna polecenia w swojej cenie. Największym problemem tej drukarki jest sztywność, nie ma problemu żeby drukować z większymi prędkościami i przyśpieszeniami (włączą się e tedy automatycznie funkcja "kiwak" :p) lecz trzeba liczyć się z echem na wydrukach.
Parametry druku:
- grubość warstwy 0.2
- dysza 0.5
- wypełnienie 20%
- prędkość druku obrysu zewnętrznego 35, pozostałe obrysy 50, wypełnienie 80
- przyśpieszenie 400
- retrakcja 2mm
- temperatura 205
-temperatura stołu 60
- materiał PLA
-czas druku 7h
- cięte Curą 2.6.2

Grzywa wyszła "podwójnej gęstości" podejrzewam że w Cura mam ustawioną jakąś opcja do mostów, ponieważ drukarka robiła dwa przejazdy na każdym "włosku" w tej samej warstwie. Jeśli ktoś używa Cury i wie pod czym odnajdę takie parametry do mostów byłbym wdzięczny.
Link do większej ilości zdjęć.
https://goo.gl/photos/cgK4zDsuU9H56dHs8
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kiwaczek
Kontaktowanie:

Re: LEW z ANET A8

Postautor: kiwaczek » 28 sie 2017, 8:49

kiwaczek to miła nazwa ;-)
A czy nie można by było poprawić sztywności za pomocą sklejki i druciaka? (pręty z castoramy i nakretki jak pierwsze reprapy?)

Jak z parametrami druku z abs i generalnie podgrzewania stołu?

Czy myslisz, ze 'Tronxy Acrylic' też u chinczyka czyms sie roznia od A8?

P.S. dla pamieci teraz kosztuje zł566.53 na gearbescie

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Re: LEW z ANET A8

Postautor: rezystor1990 » 29 sie 2017, 9:01

Myślałem chwile nad tym aby próbować usztywnić tą ramę ale porzuciłem ten pomysł (zbyt wiele kombinowania wątpliwy rezultat) na rzecz budowy ramy z profili aluminiowych, poszedłem jeszcze krok dalej i postanowiłem zmienić prowadnice oraz extruder z hotendem (części jadą z chin budowa nowej mechaniki gdzieś głęboką zimą, wzorowałem się na czymś takim https://www.thingiverse.com/thing:2263216)

Prowadnice osi Y trzymane są w elemencie akrylowym a ten zamocowany jest przez dwie śruby gwintowane M8 wyniku tego geometria płaszczyzny prowadnic zależy od tego na czym drukarka jest postawiona (musi być to płaska powierzchnia). W płaszczyźnie X-Z nie ma żadnych stężeń, sztywność mają zapewnić dwie ścianki ramy o grubości coś koło 6mm :LOL:. Lepiej to wygląda już w Ante A6 czy też Tronxy Acrylic ponieważ w płaszczyźnie Y-Z zastosowano ścianę akrylową równoległą do tej płaszczyzny. Nawet gdyby usztywnić ramę na tym kierunku to w mojej opinii prowadnice osi Z wykonane z prętów fi8 nie zapewniają odpowiedniej sztywności widoczne to jest zwłaszcza gdy oś Y znajduje się gdzieś w połowie długości tych prowadnic i karetka zaczyna wykonywać gwałtowne ruchy. Ogólnie rzecz biorąc rama to galareta nie ma problemu aby lekkim pchnięciem ją odkształcić o 1-2mm w dowolnym kierunku. Dużo pomaga postawienie i zamocowanie drukarki do płaskiego stolika, przy wydrukach niskich obiektów nie widać aż tak bardzo niskiej sztywności ramy.

Może dodam jeszcze dwa częste problemy jakie występują z tą drukarką czyli luzy na łożyskach liniowych ( u mnie mam dwie sztuki lipnej jakości wymiana na nowe nie generuje jakiś dużych kosztów) oraz stół aluminiowy nie jest prosty (dobra kalibracja możliwa tylko z szybą).

Drukarka oczywiście w tej cenie to dobra okazja ja kupiłem za 700zł (z przesyłką) z magazynu w niemczech czyli obyło się bez płacenia vatu. Zamawianie na własną rękę wszystkich cześć do drukarki aby zrobić sobie swoją wygenerowałoby dużo większy koszt a tak można dość łagodnie wejść w świat druku 3d, a dla majsterkowiczów dobra okazja do rozwijania drukarki.

Wróć do „Nasze wydruki”