Lama - co zrobiłem źle?

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: Lama - co zrobiłem źle?

Postautor: syntetyczny » 04 lis 2017, 18:53

Obroci kolega uchwyt o 180st. Te mocowania dzialaly w wielu m90 bez turbin, na standardowym wiatraku, btw moze on jest zle podlaczony?Czerwony i czarny wpiety?
Eppur si muove || www.byq3d.eu

andrzejj
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejj » 06 lis 2017, 16:51

Obróciłem wentylator z kanałem - nie pomogło. Zrobiłem także coś takiego - też nic :(
turbina.jpg
Nie za bardzo mam pomysł co jeszcze można sprawdzić / potestować. Może jednak przelecieć ten łącznik wiertłem fi2 (nawet jeśli to nieco zwiększy średnicę otworu)?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 07 lis 2017, 12:17

Można zrobić tak, nastawić 260st C i przepuścić ręcznie, siłą dużo filamentu. Wtedy PLA zachowa się trochę jak "woda" i wypłucze co trzeba. Tylko ręką przepchać, nie z programu.

Łączniki wiercę wiertłem fi2mm, możliwe że nierdzewka trochę się obkurczyła stąd wiertło nie chce wejść, ale to różnica rzędu 0.02mm 0.1mm max i nie wpływa to na pracę głowicy.

Ja bym jeszcze spróbował drukować tym PLA przy 215st C. Termistor może przekłamywać, bo tutaj bardzo dużo zależy od miejsca mocowania i rodzaju głowicy.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 07 lis 2017, 18:10

Jeszcze jakby kolega mógł zrobić taki test, rozgrzać głowicę do 215st C, przepchać filament, nastawić temperaturę na 100st C, poczekać aż się schłodzi i wyciągnąć gwałtownie, szybkim ruchem cały drut. Jeżeli byłoby to białe PLA to byłoby najlepiej, ale może być jakiekolwiek i wrzucić zdjęcie tutaj.

Jak się już kompletnie skończą się pomysły, to podeśle kolega głowicę do mnie na gwarancję. Adres na mojej stronie, albo do paczkomatu.

Wróć do „Problemy i porady”