Drukowanie gumą przez Deltę

Dziadek
Kontaktowanie:

Drukowanie gumą przez Deltę

Postautor: Dziadek » 15 lut 2017, 16:13

Witam.Jak w temacie,przymierzam się do drukowania gumą na swojej delcie.Wiem że muszę mieć extruder typu direct.
Przeszukałem sieć i nic sensownego nie znalazłem.Blackfrog ma fajnego tytana ale trzeba by go przerobić.Znalazłem na
Allegro motorek Nema 11 który ma takie same parametry jak dedykowany przez Blackfroga Nema 14 do tego tytana.
Blackfrog ma w ofercie dużą zębatkę z radelkiem od tytana,ale niestety nie ma malej.Gdyby miał to problem byłby
rozwiązany.Na razie wypociłem taki extruder z przekladnią pasową.Wyszedł trochę duży.Właśnie delta go drukuje.
Jak skończy to wrzucę zdjęcia.
Marzenia się spełniają-niektóre po 50 latach.Pozdrawiam.Andrzej

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Re: Drukowanie gumą przez Deltę

Postautor: MosfetN » 15 lut 2017, 16:47

Na bowdenie bez problemu można drukować Fiberflex,em 40D (sprawdziłem na kilku prędkościach druku chyba do 35 mm/s) . Niestety filament ten nie należy do najtańszych.
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 15 lut 2017, 16:52

Dziadek pisze:Witam.Jak w temacie,przymierzam się do drukowania gumą na swojej delcie.Wiem że muszę mieć extruder typu direct.

Czemu bezwzględnie direct :roll: Myślę, że na bowden też można drukować, tylko najważniejsza sprawa to jak najmniejsza szczelina pomiędzy radełkiem a wyjściem filamentu. Kiedyś Krzysiek publikował taki ekstruder: Bowden Extruder SBS-175 :OK:
Jest jeszcze taki: Micromake D1 Flexible Filament Extruder. Titan ma sporą szczelinę, i "guma" może się podwijać.
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

luki
Kontaktowanie:

Postautor: luki » 15 lut 2017, 17:05

Temat już był wałkowany viewtopic.php?f=18&t=873

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 15 lut 2017, 17:23

Dziadek pisze:Witam.Jak w temacie,przymierzam się do drukowania gumą na swojej delcie.Wiem że muszę mieć extruder typu direct.
Przeszukałem sieć i nic sensownego nie znalazłem.Blackfrog ma fajnego tytana ale trzeba by go przerobić.Znalazłem na
Allegro motorek Nema 11 który ma takie same parametry jak dedykowany przez Blackfroga Nema 14 do tego tytana.
Blackfrog ma w ofercie dużą zębatkę z radelkiem od tytana,ale niestety nie ma malej.Gdyby miał to problem byłby
rozwiązany.Na razie wypociłem taki extruder z przekladnią pasową.Wyszedł trochę duży.Właśnie delta go drukuje.
Jak skończy to wrzucę zdjęcia.

CO masz na myśli, że trzeba go przerobić?
Do Titana jest Nema 17 (nie 14) tylko mniejszy/krótszy
Niestety E3D nie oferuje małej zębatki jako części zamiennej.

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 15 lut 2017, 19:46

g4ever masz rację.Do titana jest ten króciutki nema 17.Chciałbym uzyskać jak najmniejszą wagę extrudera.
Gdybym wiedział jaki jest modulo małej zębatki to bym sobie taką wyfrezował.Ale pewnie tą dużą i tak u Ciebie
zamówię.

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 26 lut 2017, 19:25

Witam.Szukałem,szukałem i w końcu znalazłem fajny projekt extrudera,co prawda przeznaczony jest do prusy ale bardzo mi się spodobał.
http://www.thingiverse.com/thing:1683378
Wykorzystałem z tego projektu zębatki.Zastosuję silnik NEMA 11(już zamówiony plus zębatka atakująca)
Zobaczymy co z tego wyjdzie.A teraz kilka Fotek.Na zdjęciach jest atrapa silnika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 26 lut 2017, 21:40

A ile zyskasz w stosunku do tytana? Bo chyba niewiele.

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 27 lut 2017, 7:44

Titan jest bardzo dobrą konstrukcją ale nie bardzo nadaje się do Delty jako direct ponieważ wyjście
filamentu-mocowanie głowicy jest z boku.Dlatego powstała moja konstrukcja.U mnie wyjście jest na środku.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 27 lip 2017, 15:40

Ja też mam za sobą próby drukowania gumą (Rubber, nie TPU) na delcie z bowdenem. Filament z Allegro, producent ponoć Propox.

DSCF2201.JPG

DSCF2202.JPG

DSCF2205.JPG

Warstwa 0.3mm, dysza 0.5, temperatura 235 stopni i baaaaardzo woooolno (10mm/s). Przy większych szybkościach filament złośliwie zawsze znajdował sobie drogę bokiem. Głowica to chinczyk E3D z teflonem w łączniku.

DSCF2206.JPG

Chyba będę musiał dać ciut dłuższą tą rurkę prowadzącą...
-- MIŚ --

Wróć do „Problemy i porady”