mega głośny wentylator

sol
Kontaktowanie:

mega głośny wentylator

Postautor: sol » 19 kwie 2017, 17:48

Witajcie,

w zasilaczu, który kupiłem w miejsce starego jest sobie wentylator chłodzący, który jest troszkę głośny wg mojej lubej i przy jakichkolwiek operacjach z drukarką chce mi, kolokwialnie rzecz ujmując, urwać łeb.
Jak skubanego wygłuszyć choć trochę, nie otwierając zasilacza (gwarancja) nie da się nawet porządnie tunelu chłodzącego dołożyć, bo sprzedawca plombę musiał przykleić akurat na jedną z dwóch śrub wentylatora ( na dodatek wentylator wyciąga powietrze ze środka, co jest wg mnie paranoją, bo wciąga do zasilacza kurz od każdej możliwej strony)

Problem jest ciutkę pilący, bo muszę puścić 42h wydruk :twisted:

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Re: mega głośny wentylator

Postautor: chemik72 » 19 kwie 2017, 19:04

No bez rozbierania to ciężko a wręcz niemożliwe.
Ale z rozbieraniem to m można go puścić przez wyłącznik termiczny np 55st. Co skutecznie ogranicza jego wycie i uruchamia się tylko raz na jakiś czas :OK: .
Ja mam taki w jednym tylko na 55szt. a drugi czeka na wlutowanie do drugiej drukarki a działa świetnie :D
Obrazek
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 19 kwie 2017, 20:22

jeżeli dojdzie do konieczności otwarcia dziada, to raczej pójdę w rządzenie chłodzeniem przez firmware :)

Awatar użytkownika
smokehead
Kontaktowanie:

Postautor: smokehead » 19 kwie 2017, 20:49

Tak jak pisze chemik72

https://www.youtube.com/watch?v=LNyZnfy3bRE

Albo dorwać zasilacz bez wentylacji, taki jak ten:
https://pl.aliexpress.com/item/Best-qua ... 0.0.EAExwP\

Mam i jest ok.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 19 kwie 2017, 21:05

Albo wstawic cichszy wentylator:) Ale to musisz skalkulowac. Jak zasilacz byl za pareset zl to faktycznie szkoda tracic gwarancje, ale jesli to typowy zasilacz 'za 100z zl' jaki importerzy sciagaja z chin i daja wlasne naklejki to moze warto otworzyc go i poprawic

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 19 kwie 2017, 21:57

plomba była tak lipnie przyklejona, że się sama odkleiła, zasilacz otwarty, muszę tylko w marlinie się dokopać do sterowania wentylatorem, bo jakoś repetier mnie nie przekonuje :]

Wróć do „Problemy i porady”