Jakość wydruków - konfrontacja

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Jakość wydruków - konfrontacja

Postautor: evrybadykombinerki » 03 maja 2017, 17:34

Ten mniejszy ażurowy sześcian ma bok 3cm :) większość tego komórczaka leci 1-2 obrysami... (tak są filigranowe)
To że to wyszło z "drewna" na prawdę mnie zaskoczyło.
Jakby któryś z Kolegów miał ochotę - tu jest stl.
Faktycznie ciekaw jestem jak sobie radzą z czymś jak to inne "składaki"...

..."Hybryda" idzie do kolejnej przeróbki :) Najważniejsze będzie osiągnięcie druku 2 materiałowego i idealne pozycjonowanie (kąty, okręgi). super-detal jak w MF już będzie nie do osiągnięcia z uwagi na masę układu ruchomego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Re: [s] Filament typu wood w dobrej cenie. Chętni?

Postautor: olo2000pm » 03 maja 2017, 18:03

Drukujesz to bez podpór?
Ja myślę, że na drukarce froga ta kostka wyjdzie cudownie, frog czekam na Twój wydruk :mrgreen:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 03 maja 2017, 18:13

Nie dokarmiaj... Świetne te wydruki tak samo, jak ten drewniany materiał:) Jeszcze nie miałem okazji podrukować z tej kupionej szpuli, ale próbki wyszły genialnie i same wydruki bardzo się podobały. Dziewczyna stwierdziła, że mógłbym tylko tym drukować:)

frog
Kontaktowanie:

Postautor: frog » 03 maja 2017, 19:54

olo2000pm pisze:Drukujesz to bez podpór?
Ja myślę, że na drukarce froga ta kostka wyjdzie cudownie, frog czekam na Twój wydruk :mrgreen:

Nie chce mi się szukać tych kwadratów.
Kiedyś z jakiegoś laywooda wyszło takie coś.
Warstwa 0,2 a prędkości coś koło 50mm/s.
SAM_9718.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 03 maja 2017, 20:20

frog pisze:Twoja hybryda to faktycznie kupa. Lepiej nie pokazywać tak słabych wydruków.

frog pisze:Nie chce mi się szukać tych kwadratów

:) dwa posty wyżej jest załączony STL.
(w sowie geometria nie wymusza co chwilę retrakcji - a to robi sporą różnicę..) - Ja nie mówię że to nie wyjdzie lepiej - serio. Ciekawi mnie porównanie różnych urządzeń/materiałów.
Plik jest mojego autorstwa, korzystałem z online generatora voronoi do tej części perforowanej.
Nie potrzeba żadnych podpór. Warstwa 0,2mm, temp. 210 w tym przypadku. Prędkości niskie jak cholera - 20mm/s - ale obiekt jest mały szybko leci..

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 04 maja 2017, 5:35

frog pisze:
olo2000pm pisze:Drukujesz to bez podpór?

Nie chce mi się szukać tych kwadratów.
Kiedyś z jakiegoś laywooda wyszło takie coś.
Warstwa 0,2 a prędkości coś koło 50mm/s.
SAM_9718.jpg

Bardzo fajnie to wygląda!

frog
Kontaktowanie:

Postautor: frog » 04 maja 2017, 7:18

Wiem że sowa i kwadrat ma się jak piernik do wiatraka.
Nie mam laywood i nic już nie wydrukuję.
Mój wydruk nie jest idealny ale miałem tylko 50g i starczyło na sowę.

Twój kwadrat, szczególnie w części ażurowej jest bardzo fajny. Bardziej mnie drażnią prążki które są bardzo widoczne na laywood, a ten je mocno maskuje. Musisz popracować nad mechaniką drukarki, a jeśli masz już trapezówki to poprawa sztywności.
Dziwne jest że to wygląda jak u Ciebie widać a prędkość jest bardzo niska - 20mm/s

U siebie zrezygnowałem z retrakcji ponieważ zapychało dyszę. Inny filament więc nie porównuje do Twojego.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 04 maja 2017, 8:18

No właśnie wyłączenie retrakcji to jest klucz (daje bardziej jednolity przepływ i identyczne warstwy) - tyle, że tutaj by to zawaliło ten ażur - wszystko by było w nitkach. Chciałem pokazać dobrą jakość materiału - to że wytrzymuje nawet "zabójcze" nasilenie retrakcji w druku i nie zapycha głowicy.

Co do mechaniki drukarki - tak, teraz jest słaba. Zobaczymy jak będzie po przeróbce z powrotem na liniówki.

Zachęcałbym, żebyś puścił sobie tę kostkę na zwyklym PLA, wydaje mi się że dobrze ona ujawnia precyzję/powtarzalność pracy ekstrudera a to wg mnie w połowie odpowiada za prążki na sciankach kostek w obszarach nieażurowych.

Niskie prędkości to dla tego typu geometrii chyba norma - podejrzałem taki przykład cięty na Simplyfy 3D https://www.youtube.com/watch?v=IGKIF9eudac.

Oczywiście nie powinno być mega prążków w tych warunkach, trzeba jednak pamiętać że to było zestawione z wydrukiem z Prime 3D :) więc światlo było ustawione tak żeby maksymalnie uwydatnić wady do porównania.
Prywatnie uważam że lepiej od tego egzemplarza Prime drukują tylko oryginalne Prusy......

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 07 maja 2017, 20:14

Frog! Te foty w wątku viewtopic.php?f=87&t=44&start=70#p16434 są powalające.. Jeśli dobrze widzę, że Ty jeszcze masz włączone losowe rozpoczynanie ścieżek to twój ekstruder działa paranormalnie chyba...
:OK:
Czy gdzieś się chwaliłeś konstrukcją twojej drukary? (jakiś wątek z budowy itp.) bo chętnie bym podjrzał...

ja zaraz będę miał wyniki testu "vorboxa" na normalniejszym PLA.. póki co widzę że też lepiej chyba..

BTW, to zielone tworzywo - co to za producent?

frog
Kontaktowanie:

Postautor: frog » 07 maja 2017, 20:26

evrybadykombinerki pisze:Frog! Te foty w wątku viewtopic.php?f=87&t=44&start=70#p16434 są powalające.. Jeśli dobrze widzę, że Ty jeszcze masz włączone losowe rozpoczynanie ścieżek to twój ekstruder działa paranormalnie chyba...
:OK:

Nie wiem jak to rozumieć.

evrybadykombinerki pisze:Czy gdzieś się chwaliłeś konstrukcją twojej drukary? (jakiś wątek z budowy itp.) bo chętnie bym podjrzał...

Raczej nie.

evrybadykombinerki pisze:ja zaraz będę miał wyniki testu "vorboxa" na normalniejszym PLA.. póki co widzę że też lepiej chyba..

Lepiej niż u mnie czy lepiej niż z laywood?

evrybadykombinerki pisze:BTW, to zielone tworzywo - co to za producent?

Efilament3d.

Wróć do „Problemy i porady”