Doskonalenie R*

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Re: Doskonalenie R*

Postautor: olo2000pm » 26 maja 2017, 12:04

Hm.....a ja lubię "śpiew" silników :mrgreen:

... wiem że to do tematu niczego nie wnosi.
Sorki 8-)

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Re: Doskonalenie R*

Postautor: Revo7 » 30 maja 2017, 11:41

Witam, Panowie walka trwa, narazie zamówiłem rampsa nowego.

Przy obserwacji ogranoleptycznej odniosłem wrażenie przeskok kroku nastepuje na zasadie "blokady karetki". Tak jakby przy ruchu, silnik "nie był wstanie przesunąć karetki" - a wiec ewidentne gubienie kroku.

Ponadto zaobserwowałem coś dziwnego.

Dioda sygnalizująca prace na Rampsie (żółta z prawej strony - LED1) ledwo świeci gdy drukarka jest IDLE, jednak podczas załączenia grzałki extrudera zaczyna swiecić normalnie. To samo nie działa w przypadku grzałki stołu.
Przesyłam fotki, chociaż faktycznie te diody to tak ledwo widać: http://imgur.com/a/B2APr

Takżę zamówiłem nowego rampa, uznając że tego coś boli, ewentualnie bedę szukał co moze być uszkodzone - chyba ze ktoś wie co sprawdzic, być moze rezystor/dioda i juz będzie w porzadku... czyli tzw hasło "Miś pomusz"...

A więc, w tej chwili czekam na nowego rampsa, o dziwo zauwazyłem ten problem z diodą w momencie gdy do TMC dolutowałem pin CFG1. Może ktoś coś podpowie i jeszcze da rade to na szybko ogarnać ?
it is what it is

Wróć do „Problemy i porady”