Drukowanie na stole z Aluminium

Iridius
Kontaktowanie:

Drukowanie na stole z Aluminium

Postautor: Iridius » 01 lip 2017, 12:47

Witam Wszystkich :)

Po prawie 3 latach powracam do niedokończonego projektu drukarki 3d. Pozostało już niewiele a zarazem sporo -> zbudowanie stołu, okazało się chyba najtrudniejszą częścią projektu.
Pole robocze dość spore 360x390. Pierwszy pomysłem było wykonanie wielowarstwowego "wafla" idąc od dołu 4mm alu jako podstawa konstrukcji, dalej ~ 2cm sprężyny, korek, grzałka silikonowa podklejona na formatce 3mm alu + na to szyba hartowana 4mm.

No i się zaczęło :( zakupiłem 2 formatki alu 3mm i 4mm, to co do mnie przyszło okazało się złomem, krzywe ~ 0.4mm na odcinku 400mm (klasyczny banan), jak by tego było mało, niemiłosiernie porysowane powierzchnie (koszt 130pln). Pomyślałem - może coś da się z tego jednak zrobić hm...
zdjęcia.

Obrazek
Obrazek

Dalej zamówiłem u szklarza, 2x szkło hartowane 4mm 390x360 - po odbiorze "przelał się kielich goryczy", oczywiście szkło również pokrzywione :( tym razem pręga wypukła w połowie szyby (chyba powstała na skutek hartowania), obie szklane tafla identycznie spaczone.
W tym momencie koncepcja upadła, nie powstało by z tego nic co da się później jakoś wypoziomować. 250plm w plecy i nadal bez stołu (jedyne co dobre to, że grzałki nie przykleiłem do tego badziewia).

Postanowiłem nie wydawać więcej kasy w nadziej, że kolejne formatki i szkła będą prostsze...
Szukając w niecie rozwiązania problemu trafiłem "pewien" portal zakupowy, gdzie jedna z firm oferowała formatki precyzyjne frezowane maszynowo Alu Pa 13 (foliowane powierzchnie itd) . Namierzyłem stronę firmy i wysłałem zapytanie bezpośrednio. Okazało się, że najcieńsze tego typu formatki mają 8mm. Cena dość wysoka - jakieś 170pln brutto za wymiar 360x390 -> zamówiłem (jest w drodze, dodam zdjęcia jak przyjdzie)

tu zdjęcie ze strony
Obrazek

Ostatecznie zmieniłem koncepcję, i mimo jej grubości chcę wykorzystać ją jako powierzchnie do drukowania (bez szyby).

Pytania do Was:

1) Grzałka jest na 24v ~ 350W wymiary 350x350. Myślicie że jest szansa by dała radę podgrzać 8 mm alu do 90-100 C poniżej 10 min?
2) Kolejne pytanie czy ktoś z Was drukował bezpośrednio na alu? jakie są wady takiego rozwiązania?

Pozdrawiam

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: Drukowanie na stole z Aluminium

Postautor: mcexperts » 01 lip 2017, 13:47

Tak, się nagrzeje.
Tak, zamiast direct używaj naklejek typu PEI od Prusy i masz idealne rozwiązanie.

melers
Kontaktowanie:

Postautor: melers » 02 lip 2017, 5:30

Ja drukuje bezpośrednio na Alu i w połączeniu z Dimafixem nie mam większych problemów

Iridius
Kontaktowanie:

Postautor: Iridius » 08 lip 2017, 19:23

Dzięki
Zamówiłem u chińczyka 2x PEI 400x400, liczą sobie konkretnie :lol:
Przyszła też formatka Pa13 8mm, warta każdej złotówki!
Poz.

arizona123
Kontaktowanie:

Postautor: arizona123 » 20 gru 2017, 6:17

Cześć gdzie kupiłeś taka grzałke silikonowa i jak to się sprawdza? :?:

Wróć do „Problemy i porady”