Pokrycie stołu pod Pet-G - od czego zacząć?

konoppo
Kontaktowanie:

Pokrycie stołu pod Pet-G - od czego zacząć?

Postautor: konoppo » 20 lip 2017, 11:00

Witam!

W końcu zakupiłem sobie Lamę na 1.75mm i mogę zacząć się bawić jakimiś nowszymi materiałami. Chciałem spróbować z Pet-G. Czym najlepiej pokryć stół i na jakiej temperaturze drukować, aby nie mieć na starcie problemów z klejeniem?

Dotychczas do ABSu używałem soku, a do PLA kleju na goraco (druk na zimnym stole), więc chyba nic z tego się nie nada. Używałem jeszcze Gamplate'a, ale tylko do PLA, bo wyższa temperatura przy ABS szybko go wykańcza - dlatego do PET tez nie chcę go stosować.

Pozdrawiam
Konoppo

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Re: Pokrycie stołu pod Pet-G - od czego zacząć?

Postautor: marcino » 20 lip 2017, 11:14

Nieieska taśma Tessa lub Dimafix lekko podgrzać stół na pieszej warstwie wyższa temperatura około 60 stopni a potem można zajść do 40-45 stopni, powinno zadowolić.
pozdrawiam Marcin ;)

konoppo
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Pokrycie stołu pod Pet-G - od czego zacząć?

Postautor: konoppo » 20 lip 2017, 11:19

marcino pisze:Nieieska taśma Tessa lub Dimafix lekko podgrzać stół na pieszej warstwie wyższa temperatura około 60 stopni a potem można zajść do 40-45 stopni, powinno zadowolić.
Temperatury podajesz dla taśmy czy dla Dimafix? Nie stosowałem ani jednego ani drugiego, ale z tego, co wiem, to Dimafix dobrze trzyma przy wyzszych temperaturach, a taśma z kolei niekoniecznie lubi być grzana ;).
Aha, jeszcze uzupełnię - mam do dyspozycji PET-G od DD :)

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 20 lip 2017, 12:07

Ja drukowałem na dimafix i na soku 60 stopni na stole i trzymało super.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 20 lip 2017, 12:13

Ja stosuję do wydruków taśmę o dużej płaszczyznie przylegania, do mniejszych Dimafix gdzie istnieje prawdopodobieństwo oderwania dość wysokich wydruków o niewielkiej powierzchni przylegania do stołu , co do temperatury to w jednej i z drugiej sytuacji takie same na stawy. Jeśli mówimy o taśmie to nie jest to tak bardzo popularna w niektórych miejscah w kraju nawet trudno dostępna Tessa 4438. Pet-G też używam o DD i uważam że jest to jeden z lepszych czyt.(bezproblemowy) materiałów do druku , dobra (nie Delta) drukarka z odpowiednimi ustawieniami to więcej niż zadowolenie z efektu końcowego.
Jakość z Delty nie podlega dyskusji według mojej oceny, oczywiście na +++ !

edit: jeśli powierzchnia przylegająca do stołu ma być bardzo ładna I jest widoczna to polecam Dimafix.
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
way
Kontaktowanie:

Postautor: way » 20 lip 2017, 14:46

Z doświadczenia polecę zainwestować w Dimafix niz w jakąś taśmę - jak drukowałem z Dimafixem na kaptonie to miałem problemy z oderwaniem wydruku - co też wcale takie fajne nie jest ;] Drukowałem z Pet-G.

Awatar użytkownika
MetaliK
Kontaktowanie:

Postautor: MetaliK » 20 lip 2017, 15:10

Zgadzam się z przedmówcą - z chwilą gdy skończyłem budowę drugiej drukarki z grzanym stołem taśmy odeszły w siną dal. Dimafix ma dwie zalety: trzyma plastiki które nie bardzo chcą się trzymać stołu w trakcie drukowania. I druga nie trzyma ich za mocno :). Na początku mojej przygody z PETami grzałem stół i drukowałem na czystym szkle - efekt: kilka razy oderwałem wydruk razem ze szklanym stołem (teraz mam kratery i to całkiem nie małe). Ja robie tak: pryskam Dimafix, pierwsza warstwa 70-90 stopni C, później schodzisz do 50-70 stopni zależnie jakie jest pole powierzchni przylegania wydruku do stołu (im większe tym mniejsza). Po zakończeniu wydruku jak stół się wychłodzi to wydruk sam odskakuje od stołu i nie trzeba się siłować.
Tantillus - Sprzedany
uKRUS 3D - już rusza rączkami i pluje filamentem - nawet tam gdzie trzeba :) !

juurd
Kontaktowanie:

Postautor: juurd » 20 lip 2017, 16:05

Zdecydowanie "dimafix" ale raczej w sztyfcie. By używać w spreyu trzeba budować osłony na czas nakładania co nie jest zbyt wygodne a i tak większość osadza się po za stołem.
Dla PET-G szkło, stół ustawiam na max 68. Przy wyższej temperaturze jest gorzej.

kipi
Kontaktowanie:

Postautor: kipi » 30 paź 2017, 8:12

Jak zacząłem drukować w PET-G to okazało się iż wydruki mi się podwijają i odklejają od stołu choć miałem ustawione 60 st.C. Potem wyczytałem że jednak niekoniecznie ustawione 60 st. C to jest 60st C :) i teraz grzeję na 80 st.C 10 minut wczśniej powierzchnię, tryskam DIMAFIXem i nic się nie odkleja - trzyma extra tak jak powinno.

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Arkomania.pl » 30 paź 2017, 13:11

Witam.

Ja podobnie jak przedmówca używam Dimafix i stołu na 80C.
Drukuję w większości z PETG.

Nie zalecam obniżania temperatury stołu po wydrukowaniu pierwszych warstw.
Dotyczy to głównie stosowania Dimafix-u.

Dimafix jest naprawdę wydajny.

Na szybie spryskanej Dimafix-em i używanej w procesie wydruku można drukować nawet
po 2 tygodniach (może i więcej ale nie próbowałem).
Drukując małe elementy od frontu położenia na stole, możemy zastosować metodę obracania szyby
co 90 lub 180 stopni.
Pozdrawiam Arek G. arkomania

Wróć do „Problemy i porady”