Dysza "rysze" po wydruku - puchnie PLA?

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Dysza "rysze" po wydruku - puchnie PLA?

Postautor: mikun » 13 paź 2017, 18:48

Podczas wydruku słyszę cały czas chrobotanie po stole, dysza nie jest na odpowiedniej wysokości nad wydrukiem nie wisi w powietrzu tylko tak jakby opierała się cały czas o wydruk, bardzo nieprzyjemny dźwięk. Nie ma znaczenia jaka wysoka warstwa dawałem od 0,15 do 0,3mm. Gdy sprawdzałem czy kroki osi Z są dobrze ustawione to wyszło toczka w toczkę że gdy podniosę Zkę 1cm czy 10cm to tyle jest w rzeczywistości. Pytanie czy może być tak że puchnie mi filament PLA i mimo iż oś Z idzie cały czas do góry to wygląda tak jakby się nie podnosiła? Wydruki wychodzą kiepskie bo rysanie po wydruku skutecznie zatyka wypływ filamentu.

Drukarka Gate LE z unique one. Stół 65st dysza 195st 0,4mm.

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Re: Dysza "rysze" po wydruku - puchnie PLA?

Postautor: malyhenio1 » 13 paź 2017, 18:56

Kartka papieru pod dysze, oś Z hom i jak kartkę da się z lekkim oporem przesunąć to jest ok
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 13 paź 2017, 20:16

Mam na rozgrzanym stole do temp roboczej oraz hotend podłożoną kartkę i przesuwa się bez problemów w każdym miejscu stołu. Problem nie istnieje przy 1 warstwie, dysza nie dotyka stołu, dysza "chrupie" podczas drukowania każdej warstwy tak jakby silniki osi Z nie pracowały a pracują.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 13 paź 2017, 23:23

Za duży przepływ filamentu, i to co się nie mieści na kolejnych ścieżkach "wysadza" do góry pomiędzy ścieżkami. A potem głowica po tym ryje generując te nieprzyjemne dźwięki. Skalibruj poprawnie extruder i będzie po kłopocie.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 16 paź 2017, 10:09

Jak masz skalibrowaną Z, to jeszcze E.

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 23 paź 2017, 22:44

Kalibrowałem E w locie z wyświetlacza domyślnie mam -160 kroków jechałem do -100 i do -240 kroków zawsze czekając na rezultat, bo Miś gdzieś pisał że zmiany nie idą od razu tylko po kilkunastu, kilkudziesięciu krokach i kiszka nic się nie zmieniało. Miałem Cura 14.03
Ściągnąłem curę 2.7 i problem zniknął, nic nie przestawiałem w ustawieniach. Dysza jadąc od samego dołu nie rysze po wydruku :-)

Wróć do „Problemy i porady”