Cieknie ze śruby ekstrudera

localhost
Kontaktowanie:

Cieknie ze śruby ekstrudera

Postautor: localhost » 30 paź 2017, 19:14

Witam,
Posiadam problem z cieknącym ekstruderem w drukarce 3D. Co zrobić żeby plastik przestał się "sączyć" poprzez górną część dyszy? Czy jest to jakaś wada, bądź zużycie się części (drukarka ma tylko kilka dni). W załączniku przesyłam dokładne miejsce wycieku.
IMG_20171030_195028.jpg

Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Cieknie ze śruby ekstrudera

Postautor: Garreth » 30 paź 2017, 19:36

Mozeez sprobowac to rozkrecic, wyczyscic porzadnie, a potem skrecic na rozgrzanej do 250 stopni glowicy.

Ale tez duza szansa, ze po prostu zle wykonany blok.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

localhost
Kontaktowanie:

Postautor: localhost » 30 paź 2017, 19:46

A plastik PLA czym powinno się wyczyścić dobrze? Bo to nie jest tak, że to się wylewa i leci "ciurkiem" tylko tak się sączy. Do tego stopnia, że jak drukuje jakiś obiekt powyżej 2 godzin, to wtedy tego plastiku na "górze" uskłada się tyle, że przecieka na dysze. Brudząc wszystko po drodze.
I kolejne pytanie, jak najlepiej jest dokręcać tą śrubę? Gdy już bym wszystko przeczyścił. Czym zabezpieczyć gwint, albo jak to dokręcić, żeby nie "stępić" gwintu, od zbyt mocnego ściskania w kombinerkach?

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 30 paź 2017, 19:56

Nawin na gwint łącznika taśmę teflonową, powinno pomóc. I tak jak kolega napisał, skrecaj na gorąco.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 30 paź 2017, 22:02

Ja lapie blok malym francuzem i dokrecam dysze kluczem fajkowym (nie pamietam rozmiaru). Oczywiscie z wyczuciem, zbyt duza sila i zniszczysz gwint. Tylko nie widze dobrze Twojej dyszy, czy tam klucz fajkowy ma czego sie trzymac.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

localhost
Kontaktowanie:

Postautor: localhost » 31 paź 2017, 6:25

Żeby wyczyścić ten blok z PLA dokładnie to najlepiej to zrobić? Kładąc blok razem ze śrubą na palnik od kuchenki gazowej żeby ten plastik się wypalił, a później trochę kreta do przeczyszczania rur rozrobic w szklance i zostawić tak na 10 minut?
Czy takim "przepisem" nie uszkodzę niczego?

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 31 paź 2017, 9:12

Kiedyś robiłem tak, że uszczelniałem sobie blok ABSem, bo drukowałem wyłącznie z PLA. Po prostu trzeba było przepchnąć trochę ABSu i samo się uszczelniało. Ew jakiś PC, czy inny wysokotemperaturowy. On zostanie w spoinie, ale z samej dyszy trzeba go przepchnąć PLA w wysokiej temperaturze.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 31 paź 2017, 9:18

Wyciek to nie spasowanie lacznika do dyszy. Ja przed skrecaniem sprawdzam plaszczyzne. Maluje dysze mazakiem gdzie ma stykac sie z lacznikiem i lakko skrecam. Nastepnie rozkrecam i sprawdzam czy lacznik rowno odbity na dyszy. Jak tak skrecam. Albo nie dokreciles albo plaszczyzna nierowna. Dodatkowo cos pisales o kombinerkach i gwincie ze zniszczysz. Co ty dokrecasz? Najpierw wkrec dysze w blok, odkrec ja o 3/4obrotu aby powstala szczelina pomiedzy kolniezem dyszy a blokiem. Potem wkrecasz palcami lacznik i dokrecasz lacznik do dyszy ile dasz rade. Nastepnie mocujesz to w ekstruderze. Potem rozgrzewasz bez filamentu do ok 230 stopni . Przytrzymujesz blok kluczem i drugim kluczem dokrecasz dysze. Nie majstruj przy laczniku.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

localhost
Kontaktowanie:

Postautor: localhost » 31 paź 2017, 15:56

Moja dysza wygląda w następujacy sposób:
IMG_20171031_164742.jpg

Od góry jest śruba ekstrudera którą się wkręca w blok grzewczy, w niego wkręca się grzałkę oraz czujnik temperatury. Poniżej wkręca się dysze w moim przypadku jest to dysza o średnicy 0.4mm.
Żadnego łącznika u mnie nie ma.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 31 paź 2017, 15:58

łĄCZNIK TO TO ZA CO TRZYMASZ:) Czyli śruba z otworem:) łącznik ekstrudera z głowicą drukujacą ( topiącą)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Wróć do „Problemy i porady”