Radełko na oś 8mm brak centrycznego otworu (mimośród)

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Radełko na oś 8mm brak centrycznego otworu (mimośród)

Postautor: mikun » 27 gru 2017, 22:41

Gdzie można kupić radełko na ośkę 8mm? Moje ma spore bicie i przez nie pojawiają się cykliczne prążki na wydrukach :

Problemu by nie było gdybym miał radełko bezpośrednio na ośce silnika krokowego 5mm ale mam reduktor planetarny i tam jest 8mm.
Byłem u paru tokarzy, to kazali mi przyjść z minimum 50szt. to mi rozwiercą do 8mm, z jedną sztuką im się nie chce.

Myślałem o wiertarce pionowej żeby do futerka włożyć radełko, a na dole do imadła włożyć wiertło 8mm, wycentrować i powoli wiercić.

acc
Kontaktowanie:

Re: Radełko na oś 8mm brak centrycznego otworu (mimośród)

Postautor: acc » 28 gru 2017, 6:36

A z ciekawości zrób ten sam test BEZ radełka aby się upewnić że ośka silnika jest prosta.

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 28 gru 2017, 8:56

To była pierwsza rzecz którą zrobiłem żeby wykluczyć bicie na ośce. Krzyś by mi nie sprzedał wadliwego reduktora :)

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 28 gru 2017, 9:28

Możesz pokazać jak wyglądają te prążki?

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: RE: Radełko na oś 8mm brak centrycznego otworu (mimośród)

Postautor: mcexperts » 28 gru 2017, 9:40

mikun pisze:Gdzie można kupić radełko na ośkę 8mm? Moje ma spore bicie i przez nie pojawiają się cykliczne prążki na wydrukach :

Problemu by nie było gdybym miał radełko bezpośrednio na ośce silnika krokowego 5mm ale mam reduktor planetarny i tam jest 8mm.
Byłem u paru tokarzy, to kazali mi przyjść z minimum 50szt. to mi rozwiercą do 8mm, z jedną sztuką im się nie chce.

Myślałem o wiertarce pionowej żeby do futerka włożyć radełko, a na dole do imadła włożyć wiertło 8mm, wycentrować i powoli wiercić.
Ja płaciłem z eBay £3, do cieby by doszło jeszcze wysyłka do pl.

Miałem na ośce 8 mam z przekładni 5:1.

Po zmianie na tytana problem gone. Intobie też polecam tytana, nawet chińskiego i za £11pozbywasz się problemu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Wróć do „Problemy i porady”