WYPADAJĄCA GRZAŁKA HOTENDU- może doprowadzić do pożaru !!!

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

WYPADAJĄCA GRZAŁKA HOTENDU- może doprowadzić do pożaru !!!

Postautor: chemik72 » 19 mar 2018, 15:15

Co zrobić aby dodatkowo zabezpieczyć grzałką hotendu przed wypadnięciem? Na sąsiednim forum https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=64&t=2352&start=40 toczy się dyskusja odnośnie artykułu o kolejnej spalonej doszczętnie drukarce 3D. Jak wiadomo taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna więc postanowiłem na tym forum taż o tym napisać a jednocześnie zaproponować jak można się dodatkowo zabezpieczyć na taki wypadek. Ja zrobiłem dodatkowy otwór gwintowany M3 w bloku obok grzałki i wkręciłem śrubkę aby grzałka się nie wysunęła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: WYPADAJĄCA GRZAŁKA HOTENDU- może doprowadzić do pożaru !!!

Postautor: Krzysztof » 19 mar 2018, 15:36

Najlepiej ją wkleić na silikat i po kłopocie. Po stronie oprogramowania wystarczy mieć włączonego watchdoga i też zrobi robotę.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 19 mar 2018, 17:11

Dokladnie, pod zadnym pozorem nie rezygnowac z zabezpieczen softwarowych i co wazniejsze -przetestowac je za każdym razem jak zmieniamy firmware.

Co do samej sruby to pomysl ok, ale ja nie wiem jak Wy to robicie ze grzalka jest w stanie sama sie wysunac. Ja chyba mam jakas niewymiarowa grzalke, bo jak wykrece calkiem srube trzymajaca grzalke, to blok jest na niej w dalszym ciagu tak zacisniety, ze zawsze mam trudnosci, zeby ja wyciagnac (a ciagnac za kabelek to bym kabel predzej wyrwal). Musze płaskim śrubokrętem rozewrzec te lukę jaka jest w bloku.

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 19 mar 2018, 17:35

Garreth pisze: jak Wy to robicie ze grzalka jest w stanie sama sie wysunac.

Mam nadzieję że to nie o mnie myślałeś pisząc "Wy" ? ;) Ja też nie wiem jak może wypaść :? Używam 3 drukarek/4 extrudery i nigdy nawet nie było objawu poluzowania.
Nie czytałem tego artykułu a i z innych przypadków twierdzę że te skrajne przypadki to na 99,9% to wina operatora. Rozebranie i nieuwaga przy składaniu, niedokręcenie grzałki, bałagan w przewodach i efekty są właśnie takie.
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 19 mar 2018, 17:41

Ja owijam blok teflonem. Nie ma opcji żeby coś się wysuneło.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 19 mar 2018, 19:21

chemik72 pisze:
Garreth pisze: jak Wy to robicie ze grzalka jest w stanie sama sie wysunac.

Mam nadzieję że to nie o mnie myślałeś pisząc "Wy" ? ;) Ja też nie wiem jak może wypaść :? Używam 3 drukarek/4 extrudery i nigdy nawet nie było objawu poluzowania.
Nie czytałem tego artykułu a i z innych przypadków twierdzę że te skrajne przypadki to na 99,9% to wina operatora. Rozebranie i nieuwaga przy składaniu, niedokręcenie grzałki, bałagan w przewodach i efekty są właśnie takie.

Spokojnie:) To "Wy" to takie ogólne do ludzi z tego typu problemem:) Jak ja bym widzial, ze cokolwiek mam luznego tam, to bym kombinowal jak to zabezpieczyc porzadnie. Twoj pomysl na przyklad mi się bardzo podoba.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 19 mar 2018, 19:28

Tego typu awarie to tylko i wyłącznie błąd konstrukcji lub oprogramowania. Raczej ciężko aby się coś takiego stało jak wszystko zrobione "z głową".

Wróć do „Problemy i porady”