Problemy ze "szwem"/OVERLAP-ścieżki?

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Problemy ze "szwem"/OVERLAP-ścieżki?

Postautor: chemik72 » 19 sie 2017, 9:50

Rozważam pewien ogólnie znany problem z tak zwanym "szwem" jest jakiś program oferujący funkcję "wygładzania" ?
Mając np. do dyspozycji modyfikowanie długości ścieżki przykładowo coś jak znaną ze Slic3r opcję OVERLAP >infill/perimeters overlap
Obrazek
Zrobiłem małą prezentację jak to by miało wyglądać. Oczywiście wartości % są w przybliżeniu chodzi tylko o możliwość "płynnej" regulacji długości końca ścieżki i ustalenia najlepszego efektu biorąc pod uwagę wszystkie inne czynniki jak filament i inne parametry drukarki :OK: Możę już takiego coś jest w jakimś programie ale ja się nie spotkałem. Jak uważacie czy to by by miało rację bytu taki Overlap ścieżki :idea: :?:
Obrazek
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70-TDI95%
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Re: Problemy ze "szwem"/OVERLAP-ścieżki?

Postautor: Kopytko » 19 sie 2017, 11:14

Gdyby mozna wlaczyc tylko dla perimiters bylo by cudownie. Niestety parametr dziala rowniez dla infil robiac buble przy krawedziach. Wiec pomysl super. Moze gdzies ktos kiedys wprowadzi. Do tego opcja z s3d end cast czy jakos tak. Ze wylacza podawanie filamemtu na jakas tam odleglosc przed koncem.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

mscichu
Kontaktowanie:

Postautor: mscichu » 19 sie 2017, 14:25

A Kisslicer? Podobno można dobrze ustawić szew: viewtopic.php?f=70&t=29&hilit=j23&start=10#p17709

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 19 sie 2017, 16:39

W nowym kisslicerze opcja ukrywania szwu jest bardzo dobra :OK:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Slicery”