Parametry Flov i diameter dla filametu

maglo18
Kontaktowanie:

Parametry Flov i diameter dla filametu

Postautor: maglo18 » 29 kwie 2016, 11:23

Czy jeżeli skalibruje diameter oraz flov dla jednego programu tnącego to mogę je trakować jako wiążące dla innego? Czy zasada jest taka że kalibruje się każdy slicker oddzielanie bo inaczej wypluwają filament? Nie mam dużego doświadczenia a przy testowaniu różnych slickerów mam wrażenie że podawanie filamentu jest inne.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Parametry Flov i diameter dla filametu

Postautor: Krzysztof » 29 kwie 2016, 12:17

Przerzucałem moje ustawienia w tym zakresie do różnych slicerów i zawsze to działało, więc TAK, DA RADĘ

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 29 kwie 2016, 18:16

maglo18 pisze:Czy jeżeli skalibruje diameter oraz flov dla jednego programu tnącego to mogę je trakować jako wiążące dla innego? Czy zasada jest taka że kalibruje się każdy slicker oddzielanie bo inaczej wypluwają filament? Nie mam dużego doświadczenia a przy testowaniu różnych slickerów mam wrażenie że podawanie filamentu jest inne.

Z mojego doświadczenia wiem że na 100% jest inne. Akurat w mojej konfiguracji tak jest ale nie jest powiedziane że każdy tak ma. W sli3erze mam np. flow 0.96 i 1.75diameter a w curze natomiast flow 87 i 1.75diameter. Obydwa konfigi dają taką samą szerokość ścieżki.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 29 kwie 2016, 18:23

Tylko pytanie czy w slicerze masz np domyślną szerokość ścieżki taką samą jak w cura? Bo u mnie też dla ustawień obu 0,4 jest taki sam flow.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Wróć do „Slicery”