Voxelizer

Awatar użytkownika
arthx
Kontaktowanie:

Voxelizer

Postautor: arthx » 23 kwie 2016, 16:02

Witam,

Czy ktos korzystal z Voxelizera.
Jest to dosc duze oprogramowanie laczace slicer i host w jednym, ale rownie i inne obszary oprocz druku 3D,
jak frezowanie #D i 2.5D i8 kilka innych:
Ma tez inne podejscie do samego procesu slicowania i generowania kodu . Nie korzysta z trojkotow a z voxeli, jesli to dobrze zapisalem :)

http://voxelizer.com/pl/

pozdrawiam
Artur
Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Re: Voxelizer

Postautor: dziobu » 25 wrz 2016, 13:13

Witaj,

Ja korzystam.

Jako że nie pytałeś o nic konkretnego to opiszę w skrócie ten program:
zalety:
- darmowy,
- wersja x86 oraz x64 (to ma znaczenie; dlaczego - patrz WADY),
- drukowanie 3d, frezowanie (2.5d), grawerowanie, obsługa lasera czy dodatkowych głowic jak np do ciasta czy czekolady (wszystko co oferuje ichnia drukarka bo to program pewnej wrocławskiej firmy),
- wspiera mieszanie filamentów w głowicy (druk wielokolorowy, tj dwa kolory + ich mieszanie),
- przyzwoite wsparcie (nie dość że odpisują na maile to jeszcze brakujące funkcje dodają w kolejnych wersjach),
- program oferuje chyba wszystkie niezbędne funkcje i nastawy związane z przygotowaniem do obróbki,

wady:
- może trochę na siłę ta wada ale interfejs... (jest niestandardowy przez co obsługa czasem wymusza kliknięcie myszką czy skasowanie całej zawartości pola przed edycją; jest to kwestia przyzwyczajenia),
- pierwszym krokiem przy obróbce jest zamiana projektu na voxele; Tutaj leci nieco dokładność projektu. Oczywiście program ma w nastawach wielkość voxela (np 0.1mm) ale każda zmiana tej wartości wymaga ponownego uruchomienia programu. A nie ma jednej złotej nastawy - dla voxela 0.02mm małe łożysko drukuje się świetnie ale obiektu 10x10x10cm już nie przetworzy. Wtedy trzeba grzebać w nastawach. Dodam że po dojściu do wprawy można bez większych niespodzianek drukować z zachowaniem prawidłowych rozmiarów.
- mam 16GB ramu; czasem to za mało... (małe voxele i duży projekt - katastrofa),
- generowanie gcodów dla średniego projektu trwa dość długo,
- pewna chaotyczność w interfejsie; istotne nastawy pochowane gdzieś w toolbarach które są domyślnie ukryte (duży plus dla kogoś kto zaczyna, jak kiedys ja, bo widać wtedy tylko najważniejsze funkcje).

Z programu korzystam głównie do sterowania laserem ale zdarza mi się z niego drukować.

Dodam od siebie (i nie należy brać tego za reklamę ani nic takiego) że nad tymi wadami oni skutecznie pracują. Jest ogromny postęp w stosunku do wersji programu z początku roku - zarówno jeśli chodzi o funkcje jak i kulturę pracy.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Wróć do „Inne”