Nowa wersja Slic3r 1.34.0 Prusa Edition

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Re: Nowa wersja Slic3r 1.34.0 Prusa Edition

Postautor: olo2000pm » 30 kwie 2017, 9:02

kipi pisze:
olo2000pm pisze:Zostaje przy kisslicerze 8-)
Próbowałem tą różę wydrukować cięte slic3r, ale nie dalem rady. Musiałbym jeszcze poświęcić trochę czasu na ustawienie slic3r, ale to może przy kolejnej drukarce.
Kisslicer zakochany jest w PRIDZIE :LOL:

Jak ustawiłeś podporę w KISSie? Bo ja ostatnio dałem na średnio i miałem problem aby oderwać support i uszkodziłem postać.

Podpora zgrubna
xy luka: 0.8
z luka: 0.3

Nie mam problemu z usuwaniem podpór.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 02 maja 2017, 10:04

Jeszcze wlacze z ustawieniami . Mam problem, nie zamyka mi warstw. Coś gdzieś skopalem.....pomocy!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 02 maja 2017, 10:39

Solid Layers TOP:0=ilość górnych warstw

Obrazek
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70-TDI95%
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 02 maja 2017, 13:11

Przeglądałem ustawienia Prusy i ciekawe, że przy średnicy dyszy 0.4 ona ustawia parametry w advanced na 0.45
To nietypowe podejście, bo my albo ustawiamy tak jak średnica dyszy lub mniej :?:
Ja jestem nauczony mnożyć średnicę dyszy *0,8, co przy średnicy dyszy 0,5 daje 0,4

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 02 maja 2017, 13:41

Są różne szkoły, niektórzy mnożą przez 0,8 inni 1,0 a jeszcze inni 1,2.
Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego strumień plastiku ma być węższy od średnicy dyszy.
Szerszy (na chłopski rozum) mi bardziej pasuje - ślad powinien być dokładniejszy, lepiej rozprasowany w przypadku większego mnożnika. Oczywiście każdy powinien sobie sam dopasować do swojego sprzętu.
Warto poczytać starsze wpisy RichRap-a - pisał kiedyś, że do 2.0 można spokojnie używać.
0.8 przyjęło się w Polsce w różnych poradach, ale mam wrażenie że jesteśmy w mniejszości i świat tego nie popiera ;)

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 02 maja 2017, 14:52

Chyba zależy od tego jak uformowana jest koncowka dyszy. Jesli jest ostry szpic, to przy 2.0 nie bedzie co mialo tego filamentu rozsmarowywac i bedzie drukarka robic krater. Jesli dysza jest plasko zakonczona, to bedzie duzo plastiku podawane i plaska czesc dyszy powinna go ladnie lub mniej ladnie rozsmarowywac. Tak przynajmniej na moj chlopski rozum:)

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Arkomania.pl » 02 maja 2017, 15:14

Ostatnio gdzieś na forum poruszany był problem kształtu zakończenia dyszy.
A dokładnie zmniejszenia powierzchni wokół otworu dyszy.

Parę dni temu przy udrażnianiu dyszy i wymianie rurki PTFE zastanawiałem się nad tym
czy lekko nie zeszlifować końca dyszy aby zmniejszyć powierzchnię.

Doszedłem jednak do wniosku, że dzięki tej płaskiej powierzchni filament jest lepiej wprasowywany.
Również zakończenia powierzchni są lepsze.
Pozdrawiam Arek G. arkomania

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 02 maja 2017, 16:39

Garreth pisze:Chyba zależy od tego jak uformowana jest koncowka dyszy. Jesli jest ostry szpic, to przy 2.0 nie bedzie co mialo tego filamentu rozsmarowywac i bedzie drukarka robic krater. Jesli dysza jest plasko zakonczona, to bedzie duzo plastiku podawane i plaska czesc dyszy powinna go ladnie lub mniej ladnie rozsmarowywac. Tak przynajmniej na moj chlopski rozum:)

W zasadzie masz rację (też tak rozumuję)... ale ... pokaż mi dyszę 0.4 gdzie nie dasz rady mnożnika 2.0 zastosować - przejrzałem to co ma tdi-cad w ofercie i moim zdaniem zawsze masz trochę płaskiego dookoła (http://tdi-cad.pl/czesci/glowice_hotend). Przy większych średnicach owszem, może się nie dać, ale 0.4 i poniżej spokojnie można eksperymentować.
Z uporem maniaka polecam przeczytanie tego wpisu Rich-Rap-a:
http://richrap.blogspot.com/2015/01/sli ... ng-3d.html
I tłumaczenie jeżeli ktoś po polsku chce: https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
PS.: doczytałem: dla niektórych materiałów Reich "dopuszcza" tak mały mnożnik jak 1.0 ;) o mniejszym (tak u nas popularnym) nie pisze. Zwykle/często używa(-ł) 1.5 a maksymalnie 2.2 (a nie 2.0 jak pisałem wcześniej).
Warto przeczytać, ale warto też u siebie zobaczyć jak to wygląda.
I na koniec: nie wiem czy Reich nie zmienił zdania - ostatnich jego artykułów nie czytałem ale ten wspomniany to naprawdę kopalnia wiedzy - nikt w PL o takich eksperymentach nie pisał - ja się na tym uczyłem ~2 lata temu i do dziś pamiętam i polecam.
(i kurde niech mi ktoś wytłumaczy: dlaczego 0.8 ?)
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 16:58 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 02 maja 2017, 16:49

Mam to ogarniete:)
A z tym mnoznikem muszę sprawdzić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 02 maja 2017, 16:51

Tomek pisze:
Garreth pisze:Chyba zależy od tego jak uformowana jest koncowka dyszy. Jesli jest ostry szpic, to przy 2.0 nie bedzie co mialo tego filamentu rozsmarowywac i bedzie drukarka robic krater. Jesli dysza jest plasko zakonczona, to bedzie duzo plastiku podawane i plaska czesc dyszy powinna go ladnie lub mniej ladnie rozsmarowywac. Tak przynajmniej na moj chlopski rozum:)

W zasadzie masz rację (też tak rozumuję)... ale ... pokaż mi dyszę 0.4 gdzie nie dasz rady mnożnika 2.0 zastosować - przejrzałem to co ma tdi-cad w ofercie i moim zdaniem zawsze masz trochę płaskiego dookoła (http://tdi-cad.pl/czesci/glowice_hotend). Przy większych średnicach owszem, może się nie dać, ale 0.4 i poniżej spokojnie można eksperymentować.
Z uporem maniaka polecam przeczytanie tego wpisu Rich-Rap-a:
http://richrap.blogspot.com/2015/01/sli ... ng-3d.html
I tłumaczenie jeżeli ktoś po polsku chce: https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

To znaczy szczerze mowiac nie probowalem nigdy tak szerokiej ekstruzji, ze względu na to, że nie chciałem tracić na detalach (choć szczerze się zastanawiam czy nie przejść na dyszę 0.5). Ale tak, różne są dysze i na różnych będzie różna maksymalna ekstruzja. Spójrz tutaj http://e3d-online.com/E3D-v6/Extra-Nozzles na zdjęciu na górze widać różnice. Dysza 0.8mm ma baardzo dużo płaskiego, przez nią pewnie spokojnie dałoby sie dużo więcej procentowo materiału przeciągnąć (oczywiście pomijam kwestię odwzorowania detali) niż dysze o mniejszych materiałach wyglądające na zakończone ostrym szpicem. Ale wydaje mi się, że jeżeli taka dysza 0.4mm, ma średnicę płaskiej części 0.8mm (po pół rozmiaru otworu w każdą stronę, to spokojnie dałoby się ustawić większą ekstruzję, o ile materiał łatwo się upłynnia i ekstruder da radę wytworzyć odpowiednie ciśnienie.

Wróć do „Slic3r”