Cura 2.3 - kilka pytań.

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Cura 2.3 - kilka pytań.

Postautor: Jankes » 30 paź 2016, 14:09

Witajcie. Od jakiegoś czasu uczę się nowej cury i jestem pod dużym wrażeniem tej wersji. Brakuje mi jednak kilku opcji, które gdzieś być może są, lecz pod inną nazwą, dlatego proszę was o pomoc.
Poszukuje opcji regulacji flow dla poszczególnych ruchów głowicy, tzn dla wypełnienia, ścianek itp. Doszukałem się na zagranicznych forach, że trzeba zwiększyć szerokość głowicy (line width), tzn przy używaniu głowicy 0.4mm, należy ustawić szerokość na 0.5mm. Ten sposób niby działa, ale wtedy są przekłamania przy procentowym wypełnieniu.

Następnej opcji, której nie mogę się doszukać, jest podnoszenie głowicy przy ruchu szybkim głowicy. Jest co prawda opcja Z hop, ale działa ona tylko podczas retrakcji.

Ktoś zna może jakieś rozwiązanie tych problemów?

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Re: Cura 2.3 - kilka pytań.

Postautor: Tomek » 30 paź 2016, 23:28

Ad1.: Poczytaj sobie: http://richrap.blogspot.com/2015/01/sli ... ng-3d.html Co prawda slic3r ale zasada jest podobna. Zwiększenie szerokości ścieżki w sofcie to powinno być też fizyczne zwiększenie szerokości drukowanej ścieżki.

Ad2.: Nie bardzo rozumiem. Retrakcja jest zawsze przy ruchach "na sucho" i wtedy można podnieść głowice. W innych sytuacjach (czyli w czasie wydruku) nie widzę sensu podnoszenia głowicy. Jak to sobie wyobrażasz? Co chcesz uzyskać?

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 30 paź 2016, 23:35

Jak się ustawi "combine coś tam" to nie zawsze robi retrakcję przy pustych ruchach... Takie to pokręcone jest.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Postautor: Jankes » 31 paź 2016, 5:15

Tomek pisze:Ad1.: Poczytaj sobie: http://richrap.blogspot.com/2015/01/sli ... ng-3d.html Co prawda slic3r ale zasada jest podobna. Zwiększenie szerokości ścieżki w sofcie to powinno być też fizyczne zwiększenie szerokości drukowanej ścieżki.

Ad2.: Nie bardzo rozumiem. Retrakcja jest zawsze przy ruchach "na sucho" i wtedy można podnieść głowice. W innych sytuacjach (czyli w czasie wydruku) nie widzę sensu podnoszenia głowicy. Jak to sobie wyobrażasz? Co chcesz uzyskać?

No właśnie nie zawsze jest ta retrakcja. W momencie wypełnienia pojawiają się ruchy w których głowica leci "na sucho", a wcale nie cofa filamentu i nie podnosi głowicy. Są to momenty w których wypełnia się cześć warstwy, po czym głowica leci do innego fragmentu modelu, a następnie wraca do poprzedniej pozycji żeby dokończyć robotę. Nie wiem czemu na takiej zasadzie tworzą się ruchy głowicy, ale wtedy głowica smaruje po modelu i pozostawia nie ładny ślad. Mam zrobiony stół na pasku i jego podnoszenie działa sprawniej niż przy wolniejszym ruchu śruby, dlatego chciałem aby każdy ruch jałowy był podnoszony. Nie pomaga nawet ustawienie minimalnej trasy dla retrakcji na 0.1mm. Wychodzi na to, że tak już chyba jest i nic nie da się zrobić, bo tak generuje się kod.

Wróć do „Cura”