kolory tła itd.forum

Propozycje zmian, zgłaszanie usterek
mcexperts
Kontaktowanie:

Re: kolory tła itd.forum

Postautor: mcexperts » 08 sie 2016, 11:21

E... Ostatnii kupilem trzy ssl dla domeny, wszystko w jednym wspoldzielonym ip i jakos dziala.

Przegladarka raportuje zielone i klodeczke.

Te najtansze z nazwa.pl byly po 5zl.

arek
Kontaktowanie:

Postautor: arek » 08 sie 2016, 12:00

virgin71 pisze:Widzę, że sporo się zmieniło od kiedy ja robiłem tego SSLa. Wtedy komercyjnie tylko maila można było zabezpieczać.

W letsencrypt od momentu powstania zawsze można było komercyjnie. Taka idea projektu - SSL, a w konsekwencji jakieś bezpieczeństwo, dla wszystkich, za darmo. W innych sprzed rewolucji letsencrypt bywały ograniczenia (np w startssl).

virgin71 pisze:PS. Certyfikat będzie jednak wymagał odrębnego IP dla domeny, a to za darmo nie jest.

Osobne IP nie będzie potrzebne jeśli hosting wspiera TLS SNI, a dziś chyba każdy to ma (ok, każdy sensowny).
arek m.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 08 sie 2016, 18:19

mcexperts pisze:E... Ostatnii kupilem trzy ssl dla domeny, wszystko w jednym wspoldzielonym ip i jakos dziala.

Przegladarka raportuje zielone i klodeczke.

Te najtansze z nazwa.pl byly po 5zl.

SNI nie wspiera XP z IE dla przykładu, a to jest konfiguracja często spotykana w komputerach służbowych.

arek pisze:
virgin71 pisze:Widzę, że sporo się zmieniło od kiedy ja robiłem tego SSLa. Wtedy komercyjnie tylko maila można było zabezpieczać.

W letsencrypt od momentu powstania zawsze można było komercyjnie. Taka idea projektu - SSL, a w konsekwencji jakieś bezpieczeństwo, dla wszystkich, za darmo. W innych sprzed rewolucji letsencrypt bywały ograniczenia (np w startssl).

Masz rację, mam startssl.
arek pisze:
virgin71 pisze:PS. Certyfikat będzie jednak wymagał odrębnego IP dla domeny, a to za darmo nie jest.

Osobne IP nie będzie potrzebne jeśli hosting wspiera TLS SNI, a dziś chyba każdy to ma (ok, każdy sensowny).

Tak, jak powyżej, starsze komputery i softy nie wspierają SNI, bo hosting już chyba każdy na świecie.

arek
Kontaktowanie:

Postautor: arek » 08 sie 2016, 19:07

virgin71 pisze:SNI nie wspiera XP z IE dla przykładu, a to jest konfiguracja często spotykana w komputerach służbowych.

firefox portable i problem znika - jak już ktoś dba o takie zabytki (ale to chyba nie w branży związanej z komputerami)
arek m.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 09 sie 2016, 9:24

arek pisze:
virgin71 pisze:SNI nie wspiera XP z IE dla przykładu, a to jest konfiguracja często spotykana w komputerach służbowych.

firefox portable i problem znika - jak już ktoś dba o takie zabytki (ale to chyba nie w branży związanej z komputerami)

Nie chodzi o to, że nie ma rozwiązania, chodzi o popularność wśród mniej świadomych informatycznie ludzi. Starszy sprzęt jest wykorzystywany nawet w naszych działach - mach3, na takiej konfiguracji przecież nieraz śmiga.

W każdym razie można olać takich osobników:)

Wróć do „Sprawy techniczne forum”