Szybkie pytanie / szybka odpowiedź

PaPaj
Kontaktowanie:

Re: Szybkie pytanie / szybka odpowiedź

Postautor: PaPaj » 09 maja 2018, 18:55

Do transferu papier kredowy jest OK. Jak go nie miałem, to drukowałem na dobrej jakości (duża grubość kartek) katalogach reklamowych. Wybierałem czyste pola, lub te o jednolitym tle. Do lutowania "codziennego" - cyna z topnikiem na szpulce, kalafonia i pasta do lutowania.

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 09 maja 2018, 19:31

Z tym lutowaniem cyną-topnik to bardziej konkretniej ;) jaki typ. noazwa , producent bo tego trochę jest ? i nie wiem za bardzo na co w szczególności zwracać uwagę.
Trochę poczytałem ale wiadomo że w praktyce i jak ktoś już coś używa to wie wiecej :OK:
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70-TDI95%
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

acc
Kontaktowanie:

Postautor: acc » 09 maja 2018, 19:46

Jeżeli dopiero zaczynasz z topnikiem, to ja polecam topnik żel (gel flux) firmy AG Termopasty, o coś takiego: https://www.tme.eu/pl/details/topnik-ze ... ermopasty/

Cyna - producent nie ma znaczenia myślę, weź taką z ołowiem, będzie łatwiej. Jak planujesz robić elementy SMD <= 0603 bez pasty i hotaira, a jedynie cyną, to weź cieniutką. Ja mam 0,2mm. Ale oprócz takiej warto mieć coś grubszego kalibru, np 0,7mm - zwłaszcza gdy planujesz też montaż przewlekany (cyną 0,2mm to się tylko naklniesz bo co chwila będziesz musiał odwijać rolkę - na montaż przewlekany zużywa się dużo więcej cyny).

Kalafonii nie polecam - osobiście używam jej tylko do cynowania przewodów i tylko po to aby ją zużyć. Strasznie to śmierdzi, żel radzi sobie dużo lepiej.

Aha - i nie sugeruj się, że cyna ma topnik w swoim składzie. Przy lutowaniu on szybko paruje, zwłaszcza jak nie masz doświadczenia. Mimo tego warto mieć osobno topnik.

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Postautor: Revo7 » 14 maja 2018, 11:20

Witam, szybkie pytanko, nie moge nigdzie w polsce znaleźc, a potrzebuje na tzw. wczoraj frezu dwu-piórowego prostego, grubości około 3mm (3,175mm) długość robocza około 15-20mm wystarczy. Coś jak tutaj

Oczywiście jak najtaniej, te chinskie niby są z węglika
Screenshot_6.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
it is what it is

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 14 maja 2018, 19:58

Proszę aledrogo.
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Postautor: Revo7 » 15 maja 2018, 4:59

dzięki, a jakie frezy używasz do detalu w drewnie ? z tego co widziałem to polecan sa dwupiórowe, i jest ich kilka odmian (różne sploty i kierunki "pchania" wiorów.
it is what it is

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 15 maja 2018, 10:22

Ten prosty do pracy w kilku przebiega uważam jako kiepski, ale do wykończenia kieszeni/boku na całej +/-długości roboczej freza jest ok. Jakoś do gustu przypadły mi frezy dwupiórowe z płaskim czołem lub z rybim ogonem skrętne, lepiej wyrzucają urobek z materialu niż ten pierwszy, pozostawia taką mączkę jak się głęboko frezuje rowek i ona okleja frez nie wiem czy to przypadłość sklejki brzozowej i wykorzystnego spoiwa.
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 29 maja 2018, 7:11

Co oznacza w arduino minus przed pinem? Mam taki wpis:

#define FAN_THERMO_PIN -1

Czy ta komenda oznacza że mam włączony wentylator czy wyłączony:

#undef FAN_BOARD_PIN

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Postautor: rezystor1990 » 24 cze 2018, 11:59

Część
Stoję przed zakupem dyszy do clona extrudera e3d, ceny są skrajnie rożne. Polecacie jakieś konkretne produkty?

rok666
Kontaktowanie:

Postautor: rok666 » 24 cze 2018, 13:02

W tdi-cad albo od syntetycznego?

Wróć do „Luźne pogaduchy”