Szybkie pytanie / szybka odpowiedź

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: Szybkie pytanie / szybka odpowiedź

Postautor: Miś » 24 cze 2018, 19:37

Mikun, -1 oznacza pin nieużywany, czyli danej funkcji nie ma.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 27 cze 2018, 5:44

rezystor1990 pisze:Część
Stoję przed zakupem dyszy do clona extrudera e3d, ceny są skrajnie rożne. Polecacie jakieś konkretne produkty?

Dobra dysza, jak toczy ją TDI, kosztuje 30zł. Gówna z chin po 5zł.

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Postautor: rezystor1990 » 05 lip 2018, 14:32

Kupiłem na ali od Trianglelab były najdroższe a wizualnie wyglądają obiecująco.

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 26 lip 2018, 12:37

da się jakoś sterować podświetleniem full graphica? uciszyłem już drukarkę do maximum, najgłośniejszy element wykonawczy to przekaźnik od stołu, ale ekran daje w nocy bardzo za bardzo,

Awatar użytkownika
Kama
Kontaktowanie:

Postautor: Kama » 26 lip 2018, 18:26

Zabieram się do zaprojektowania rotomatu.
Potrzebuję do tego silnik, który będzie kręcił w lewo/prawo co kilka minut (średnio 600-900 obrotów na dzień).

W co najlepiej wejść aby zabudować to w szafie i przy okazji najwspanialszej z żon nie spalić garderoby, ale żeby też nie zrujnowało portfela :)

Nema 14?

Podobno krokowce nie są najlepszym wyborem ze względu na kroki, które niekorzystnie wpływają na mechanizm zegarka i lepiej iść w konstrukcję bez-szczotkową. Tylko czy da się tym jakoś prosto wysterować aby kręcił tylko kilka obrotów na dobę, a nie od razu 3000/min?

Pozdr,
R.

kuzyn z Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: kuzyn z Poznania » 26 lip 2018, 21:01

Kama pisze:Zabieram się do zaprojektowania rotomatu.
Potrzebuję do tego silnik, który będzie kręcił w lewo/prawo co kilka minut (średnio 600-900 obrotów na dzień).

W co najlepiej wejść aby zabudować to w szafie i przy okazji najwspanialszej z żon nie spalić garderoby, ale żeby też nie zrujnowało portfela :)

Nema 14?

Podobno krokowce nie są najlepszym wyborem ze względu na kroki, które niekorzystnie wpływają na mechanizm zegarka i lepiej iść w konstrukcję bez-szczotkową. Tylko czy da się tym jakoś prosto wysterować aby kręcił tylko kilka obrotów na dobę, a nie od razu 3000/min?

Pozdr,
R.

Jakiś czas temu na pewną okrągłą rocznicę zostałem obdarowany zegarkiem z automatem pasującym do garnituru, byłem bardzo zadowolony ale z tej racji, że codziennie nie muszę tak się ubierać okazało się, że zawsze gdy był potrzebny to stał :(
Pierwsza myśl kupuję rotomat...ale te, które były ładne to kosztowały połowę zegarka.
Druga myśl buduję, z drewna, metalu, betonu :lol: może ktoś wydrukuje ale kiedy będę miał na to czas. Temat umarł aż do chwili budowania na tym forum zgrzewarki z trafa z mikrofali, stara mikrofala stała w garażu i jako produkt uboczny znalazł się silnik do kręcenia talerza. Kawałek drutu (wieszak z pralni), małe trafo z szuflady, sterownik czasowy mechaniczny z tej samej szafy. Roboty pół godziny, zero finezji...miało być na chwilkę, straszy na biurku od dawna ale działa fenomenalnie, nawet kierunek obrotów zmienia po każdym włączeniu. Nie nadaje się do sypialni trochę słychać ale to może zwisający transformator na przewodach :LOL: przyzwyczaiłem się. Zdjęcia nie wklejam bo wstyd :lol: Koszt 0 zł
A jeszcze wcześniej chciałem mikro serwo przerobić na ruch obrotowy ale chyba te miniaturowe zębatki strasznie hałasowały, może servo za 15 PLN właśnie tak ma...temat wylądował w szufladzie.

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 26 lip 2018, 21:01

silnik DC + przekładnia redukcyjna (polecam ślimakową)+ enkoder

ps, co to rotomat? :D

kuzyn z Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: kuzyn z Poznania » 26 lip 2018, 21:14

sol pisze:silnik DC + przekładnia redukcyjna (polecam ślimakową)+ enkoder

ps, co to rotomat? :D

Rotomat to urządzenie do obracania zegarków z automatycznym nakręcaniem przez ruch ręki.
Z takim zegarkiem nie ma problemu gdy nosisz go codziennie ale jak raz na jakiś czas to się zatrzymuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kama
Kontaktowanie:

Postautor: Kama » 27 lip 2018, 6:05

kuzyn z Poznania pisze:Zdjęcia nie wklejam bo wstyd :lol:

No właśnie chciałbym temat pociągnąć od a do z profesjonalnie i cicho :)

sol pisze:silnik DC + przekładnia redukcyjna (polecam ślimakową)+ enkoder

Chciałbym sterować tym z poziomu arduino/raspberry.
Dobrze kombinuje, że sterowanie prędkością obrotową będzie się odbywać na zasadzie większego/mniejszego napięcia podawanego na silnik?

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 27 lip 2018, 7:08

Otwierałem jeden z lepszych rotomatow i był tam zwyczajny krokowiec, bez przekładni ale ze stepstickiem 1/256.

Absolutnie nie było czuć podczas ruchu jakichkolwiek nierówności, zresztą nie wydaje mi się, żeby różnica krokowiec/przekładnia coś zmieniało w "odczuciach" dla mechanizmu.

Ja osobiście bym robił na krokowym, z lepszym stepstickiem jest niesłyszalne.

Wróć do „Luźne pogaduchy”