Drukarka do firmy?

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Drukarka do firmy?

Postautor: chemik72 » 09 lut 2017, 18:46

Cześć
Ostatnio mało się odzywałem ale nawał pracy który jest związany z rozwojem firmy w której pracuję i tu narodził się plan na drukarkę 3D.
Muszę coś znaleźć mieszczącego się w budżecie 15-25k. Mam już ofertę na drukarkę polskiego producenta VSHAPER ONE Double ale mało opinii na jej temat idzie znaleźć a i sam jakoś chyba nie jestem przekonany po za tym że na HIWIN-ach jakiś własny soft i własna elektronika 32bit.
http://vshaper.com/pl/drukarki-3d/one-double/. Możecie coś o niej więcej powiedzieć?
Specyfikacja jaką musi spełniać to głównie dobra jakość wydruku gdyż będą na niej drukowane przyrządy kontrolne kształtów tłoczników z blachy.
Drukarka o polu nie mniejszym jak 250x250x200 i raczej dwugłowicowa bo druki będą niekiedy z podporami i powierzchnia musi być w miarę gładka więc materiał podporowy HIPS będzie wchodził w grę. Głównie wydruki z ABS więc obowiązkowo obudowa +podgrzewany stolik.
Oglądam na necie drukarki pokroju Zoltrax M300, MakerBot ale to chyba cienko bo brak podgrzewanego stolika więc ABS chyba odpada i to go dyskwalifikuje albo nie doczytałem z tym podgrzewaniem...? Stratasys to chyba poza zasięgiem więc nie ma co sobie zaprzątać głowy :cry:
Trochę się posiłkowałem stronką http://centrumdruku3d.pl/baza-drukarek-3d/ ale większość tam zamieszczonych produktów nic mi nie mówi i ich nie znam bo głównie zajmuję się rep-rapem a nie profesjonalnym wydrukiem :oops: ? Więc pytanie do rekinów druku :OK: możecie coś podpowiedzieć w co obecnie można próbować zainwestować aby to w miarę działało i nie zajmowało dużo czasu podczas obsługi?
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: Drukarka do firmy?

Postautor: syntetyczny » 09 lut 2017, 21:06

Mój faworyt
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 10 lut 2017, 6:08

chemik72 pisze:Cześć
Ostatnio mało się odzywałem ale nawał pracy który jest związany z rozwojem firmy w której pracuję i tu narodził się plan na drukarkę 3D.
Muszę coś znaleźć mieszczącego się w budżecie 15-25k. Mam już ofertę na drukarkę polskiego producenta VSHAPER ONE Double ale mało opinii na jej temat idzie znaleźć a i sam jakoś chyba nie jestem przekonany po za tym że na HIWIN-ach jakiś własny soft i własna elektronika 32bit.
http://vshaper.com/pl/drukarki-3d/one-double/. Możecie coś o niej więcej powiedzieć?
Specyfikacja jaką musi spełniać to głównie dobra jakość wydruku gdyż będą na niej drukowane przyrządy kontrolne kształtów tłoczników z blachy.
Drukarka o polu nie mniejszym jak 250x250x200 i raczej dwugłowicowa bo druki będą niekiedy z podporami i powierzchnia musi być w miarę gładka więc materiał podporowy HIPS będzie wchodził w grę. Głównie wydruki z ABS więc obowiązkowo obudowa +podgrzewany stolik.
Oglądam na necie drukarki pokroju Zoltrax M300, MakerBot ale to chyba cienko bo brak podgrzewanego stolika więc ABS chyba odpada i to go dyskwalifikuje albo nie doczytałem z tym podgrzewaniem...? Stratasys to chyba poza zasięgiem więc nie ma co sobie zaprzątać głowy :cry:
Trochę się posiłkowałem stronką http://centrumdruku3d.pl/baza-drukarek-3d/ ale większość tam zamieszczonych produktów nic mi nie mówi i ich nie znam bo głównie zajmuję się rep-rapem a nie profesjonalnym wydrukiem :oops: ? Więc pytanie do rekinów druku :OK: możecie coś podpowiedzieć w co obecnie można próbować zainwestować aby to w miarę działało i nie zajmowało dużo czasu podczas obsługi?

Skontaktuj się z Blixet http://blixet.pl i powołaj się na mnie blackfrog.pl lub podaj swój numer to skontaktuje się z Tobą człowiek z firmy i przedstawi ofertę.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 10 lut 2017, 11:10

Jak sosnowiec to pewnie Krzysiek? (Nie ten nasz forumowy :OK: )

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 10 lut 2017, 15:11

Jak 2 głowice to tylko SIGMA, bo nie będziesz miał syfu po drugiej wyciekającej dyszy.

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 10 lut 2017, 15:17

Krzysztof pisze:Jak 2 głowice to tylko SIGMA, bo nie będziesz miał syfu po drugiej wyciekającej dyszy.

Nie wspominając o czasie i materiale zaoszczędzonym na NIE płukaniu dysz przed każdą warstwą.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 10 lut 2017, 19:00

Dzięki za informacje i linki , wiedziałem gdzie napisać :Piwo:
No ta Sigma to świetne ma rozwiązanie z tymi głowicami :OK: martwi mnie ta otwarta obudowa :? bo jednak drukarka będzie stała w biurze a wiadomo ruch niekiedy będzie spory i jednak jakieś podmuchy będą. Sytuacja się klaruje może i budżet wzrośnie w związku z tym w poniedziałek mam spotkanie z dystrybutorem Stratasys https://drukarki3d.pl/systemy-fdm/. Myślę że to powinno mi dać jakieś lepsze rozeznanie w druku profesjonalnym i pomacać wydruk jak i zobaczyć jakość profesjonalnych drukarek. Może po tym decyzja będzie łatwiejsza z zaproponowanych drukarek bo spodziewam się że mimo wszystko to Stratasys w granicach raczej 100k a to może być jednak nie do przeskoczenia ze względu na inne inwestycje :shock:
Ja tu szukam i szukam a Blackfrog ma drukarki u siebie i to jeszcze Zoltrax 300 i wspomniane Blixet :LOL:
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 11 lut 2017, 9:42

No ale Zortraxie 300 nie masz 2 głowic i nie możesz drukować z ABS. Obsługuje tylko PET-G, Glazz i HIPS, czyli materiały które nie będą się podwijały ;)
Do tego obudowa zamknięta nie jest potrzebna, bo te materiały i tak same w sobie mają niewielki skurcz.

Awatar użytkownika
TDI-CAD.PL
Kontaktowanie:

Postautor: TDI-CAD.PL » 11 lut 2017, 10:50

Uprint + Stratasys'a, doskonały ale piekielnie drogi. Z płuczką to cena ok 80kzł. Do tego materiał po 800zł za szpulkę a potrzeba 2, budulcowy i podporowy. Drukarka zupełne bezobsługowa. Obsługa bardziej prosta niż kombajnu ksero ;-)
Filament 3d Wrocław
Sklep http://WWW.TDI-CAD.PL

Wróć do „Luźne pogaduchy”