Drukarka do firmy?

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Re: Drukarka do firmy?

Postautor: malyhenio1 » 13 lut 2017, 13:30

Tomek pisze:Podstawowe pytanie brzmi czy: Wydruk ze zdjęcia spełnia narzucone mu wymagania funkcjonalności? Podejrzewam, że tak, i podejrzewam, że kupujący nie płaci za jego wygląd tylko za funkcjonalność.
To nie figurka krasnala czy inny wazonik który musi wyglądać tylko narzędzie które musi trzymać wymiary.
Firma która to drukowała zatrudnia "operatora drukarki", któremu trzeba zapłacić... i nie za ładny wygląd gotowego narzędzia, i nie za nadgodziny, które pracownik spędzi dążąc do uzyskania pięknego wydruku.
Hobbyści mogą dążyć do perfekcji bo są "opłacani" szacunkiem innych forumowiczów i (ważniejsze) podziwem kobiety/żony/dzieci itp.
:LOL:

Zdajemy sobie sprawę czemu służą wydruki. A jadąc na targi do Kielc polecam przyjrzeć się jakości komercyjnych wydruków (nie zachwycają ale też często nie muszą zachwycać), ale co ważniejsze rozpoznać które wydruki NIE SĄ ściągnięte z Internetu (może jakiś konkurs kto znajdzie najwięcej takich wydruków?).

PS.: W mojej krótkowzroczności nie uwzględniłem komercyjnych wydruków domków / architektury itp ... ale to nie ten przypadek na zdjęciu mamy.

Takie wrażenie odniosłem po kilku targach ,my dążymy do zniknięcia prążków a tak na prawdę czy to się liczy?
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 14 lut 2017, 16:02

A więc tak, po rozmowie z profesjonalistą i przedstawieniu przez niego wielu próbek z drukarek Stratasys odnoszę wrażenie że my jesteśmy w stanie osiągać lepsze wydruki na naszych drukarkach niejednokrotnie pozlepianych z części znalezionych w szufladzie :) uwierzcie mi że te Stratasysy są przereklamowane i to bardzo, mówimy o drukach FDM! Ja lepsze wydruki robię na chińskiej prusie a mój Saizex własnej konstrukcji to wprost wymiata w porównaniu do ST :o Bierze się to stąd że w tych ST nie ma co sobie pokręcić w ustawieniach i to go zabija ale to z drugiej strony robi z niego praktycznie bezobsługową drukarkę. Co w przemyśle i profesjonalnym druku jest jedną z ważniejszych cech. Czego nie można powiedzieć o reprapach bo może i jakość wydruków da się osiągnąć lepszą ale co się trzeba nakombinować to nasze... :roll: Jedyne co jeszcze jest dobre w tych drukarkach to dobra warstwa nad podporami ale oni drukują na Hips i może dla tego tak dobrze to wygląda i da się osiągać bardzo skomplikowane kształty w dobrej jakości. Ciekawe jak by to wyglądało na reprapie z takim HIPS jako podpora..? muszę sobie chyba zrobić dwie głowice :lol:
Jeszcze jedno co mogę dodać to że wydruki z innych systemów nie FDM naprawdę wymiatają. Ogromne wrażenie zrobił na mnie wydruk z metalu spiekanego laserowo no nie jest do rozpoznania że to wydruk :o Jest po prostu idealny jakby odlany z formy :o

Podsumowując za taką jakość wydać grubo ponad 100k i płacić po 250$ za kg. filamentu, no nie jestem przekonany...??. Zdaję sobie sprawę że takie drukarki są i będą sprzedawane dla firm którym nie zależy na idealnym wydruku a raczej na niezawodności i obsługi sprowadzającej się do jedynie naciśnięcia przycisku start... :OK:
Dowiedziałem się ciekawych rzeczy poznałem różne metody wydruku i jest mi już trochę łatwiej podjąć decyzję aczkolwiek drukarki jakie brałem pod uwagę nie spełniają do końca wszystkich moich może przesadzonych wymagań. Do każdej nawet do tych zaproponowanych mam jakieś ale :( A to brak obudowy a to jedna głowica brak podgrzewanego stolika itp. a i niektórych to nie wiadomo czy brać bo jakoś mało znane bynajmniej dla mnie... Cała moja uwaga została skierowana ponownie na tego Vshaper. Ponownie odezwałem się do nich i mam się spotkać w siedzibie firmy w Rzeszowie i zobaczyć na żywo jak pracują te drukarki pomacać, pooglądać i zweryfikować to co piszą i gadają może w tedy decyzja będzie już jasna :? Trochę daleko bo 260km ale myślę że muszę ją zobaczyć co i jak przed wydaniem ponad 20k :OK:

Dzięki wszystkim za sugestie i pomoc, odezwę się i coś napiszę jakie wrażenia zrobi na mnie ten Vshaper po kontakcie wzrokowym i obmacywaniu :LOL:
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 15 lut 2017, 7:49

Daj znać jak ten Vshaper wypadł.

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 15 lut 2017, 8:51

Skończysz na ulti 3.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 15 lut 2017, 15:49

mcexperts pisze:Skończysz na ulti 3.

Albo na trzech ulti 3 ;) W sumie drukarka nie jest droga w porównaniu do planowanegu budżetu, także nie wiem czy nie najlepszym rozwiązaniem byłoby właśnie zamiast jednego drogiego cuda wziąć dwa-trzy ultimakery 3 (w zależności od tego ile tych wydruków planowane jest robić).

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 16 lut 2017, 13:14

Centrum Druku 3D napisało o tym wątku:
http://centrumdruku3d.pl/z-dziennika-ek ... eklamowane

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Postautor: MosfetN » 16 lut 2017, 14:30

W ogóle jak tak popatrzyłem i posłuchałem, to doszedłem do wniosku, że Stratysas sporo czerpie z Zoltraxa. Ta sama filozofia, to samo podejście, nawet materiały praktycznie takie same (Ultrat i Ultem).

Raczej jest na odwrót to Zortrax skopiował "profesjonalne" podejście do druku Stratasysa ,a samą drukarkę wzrorował na projekcie ultimakera :LOL: .
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Awatar użytkownika
Blazi
Kontaktowanie:

Postautor: Blazi » 16 lut 2017, 15:12

Centrum Druku 3D napisało o tym wątku
Faktycznie, całość jest praktycznie kalką tego wątku. Żenada...

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 16 lut 2017, 15:36

A to nie chemik napisał ten artykuł ?

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 16 lut 2017, 20:43

Ja pier... Panowie nie mam nic wspólnego z tym artykułem :evil: Faktycznie jak bym czytał swoje wypowiedzi i przemyślenia i swoją historię z rozpoczęciem przygody z drukiem 3D tylko trochę dolane innego tekstu :evil: :evil: Ja pytam jak tak można :evil: :evil: :evil:
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Wróć do „Luźne pogaduchy”