Drukarka do firmy?

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Re: Drukarka do firmy?

Postautor: dziobu » 18 lut 2017, 14:54

A jeszcze jedno - po co Ci duży stół do ABSu? Przyznam że miałem ABS który się nie odkształcał (czerwony, satynowy, od Krzyśka kupiłem ;p) ale to był taki ewenement. Szkoda bo chętnie bym go więcej kupił (zrobiłem wszystko żeby się odkształcił: dysza 0.6mm, druk 140mm/s, warstwa 0.5mm i wydruk wyszedł). Niemniej to jeden taki przypadek i więcej tego wyczynu nie powtórzyłem.

Ale wracając do tematu: nie lepiej Ci będzie kupić dwie drukarki: jedną mniejszą do ABSu i drugą dużą do reszty? Jeśli chcesz bezobsługowych to, choć nie mam tu doświadczenia, pasuje Ci...MakerBot (2X ma podgrzewany stół i 2 głowice a Z18 jest duża). Rozważałem kiedyś ich produkty i nawet byłem pomacać (Kraków, CadXpert; sympatyczny pan pokazał co i jak i smaku narobił całą ścianą pracujący drukarek). W sieci też widzę że sporo osób z nich korzysta i też wielokrotnie czytałem że są one raczej bezobsługowe.

Ale to tylko taka sugestia.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 18 lut 2017, 15:12

Chemik72, ja mam...ja
Moja drukarka ma pole robocze 290x290x290:)
Tylko że jedna glowica:(
Ale za to cena fajna:)
Jakby co to pisz na pw

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 18 lut 2017, 17:16

dziobu pisze:A jeszcze jedno - po co Ci duży stół do ABSu? Przyznam że miałem ABS który się nie odkształcał (czerwony, satynowy, od Krzyśka kupiłem ;p) ale to był taki ewenement. Szkoda bo chętnie bym go więcej kupił (zrobiłem wszystko żeby się odkształcił: dysza 0.6mm, druk 140mm/s, warstwa 0.5mm i wydruk wyszedł). Niemniej to jeden taki przypadek i więcej tego wyczynu nie powtórzyłem.

Ale wracając do tematu: nie lepiej Ci będzie kupić dwie drukarki: jedną mniejszą do ABSu i drugą dużą do reszty? Jeśli chcesz bezobsługowych to, choć nie mam tu doświadczenia, pasuje Ci...MakerBot (2X ma podgrzewany stół i 2 głowice a Z18 jest duża). Rozważałem kiedyś ich produkty i nawet byłem pomacać (Kraków, CadXpert; sympatyczny pan pokazał co i jak i smaku narobił całą ścianą pracujący drukarek). W sieci też widzę że sporo osób z nich korzysta i też wielokrotnie czytałem że są one raczej bezobsługowe.

Już odpowiadam :)

Duże lub ja bardziej nazwał bym to nie co większe od standardu 200x200 dla tego że element powinien być wydrukowany z jednego elementu co jest raczej kluczowe a główne części będą osiągały często ponad 230-240mm a może i więcej ale to już będę robił w innej technologi i z innych materiałów.
A każde łączenie/klejenie będzie generować dodatkowe odchyłki wymiarowe. Co do skurczu ABS bo taki niestety powstaje będę musiał brać pod uwagę już na etapie projektowania i zdaję sobie z tego sprawę że nie będzie to łatwe. Do tego jak na razie jedyny materiał dopuszczony do produkcji takiego przyrządu jest ABS dla tego też wymogi co do podgrzewanej platformy i zamkniętej komory.

Pozostaje wspomniany Makerbot to model Replicator 2X ma za małe pole robocze 246x152.
Obrazek

Model Z18 niestety ma jedną głowicę i nie drukuje z ABS.
Obrazek

A cała reszta modeli Makerbot jest podobna i nie spełnia wyznaczonych kryteriów: pole robocze; ABS ;
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 18 lut 2017, 18:11

chemik72 pisze:
dziobu pisze:A jeszcze jedno - po co Ci duży stół do ABSu? Przyznam że miałem ABS który się nie odkształcał (czerwony, satynowy, od Krzyśka kupiłem ;p) ale to był taki ewenement. Szkoda bo chętnie bym go więcej kupił (zrobiłem wszystko żeby się odkształcił: dysza 0.6mm, druk 140mm/s, warstwa 0.5mm i wydruk wyszedł). Niemniej to jeden taki przypadek i więcej tego wyczynu nie powtórzyłem.

Już odpowiadam :)

Duże lub ja bardziej nazwał bym to nie co większe od standardu 200x200 dla tego że element powinien być wydrukowany z jednego elementu co jest raczej kluczowe a główne części będą osiągały często ponad 230-240mm a może i więcej ale to już będę robił w innej technologi i z innych materiałów.
A każde łączenie/klejenie będzie generować dodatkowe odchyłki wymiarowe. Co do skurczu ABS bo taki niestety powstaje będę musiał brać pod uwagę już na etapie projektowania i zdaję sobie z tego sprawę że nie będzie to łatwe. Do tego jak na razie jedyny materiał dopuszczony do produkcji takiego przyrządu jest ABS dla tego też wymogi co do podgrzewanej platformy i zamkniętej komory.

Pozostaje wspomniany Makerbot to model Replicator 2X ma za małe pole robocze 246x152.
Obrazek

Model Z18 niestety ma jedną głowicę i nie drukuje z ABS.
Obrazek

A cała reszta modeli Makerbot jest podobna i nie spełnia wyznaczonych kryteriów: pole robocze; ABS ;

Jak szybko musisz kupić drukarkę? Może trochę poczekać do dni druku?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 18 lut 2017, 18:53

dziobu pisze: Przyznam że miałem ABS który się nie odkształcał (czerwony, satynowy, od Krzyśka kupiłem ;p) ale to był taki ewenement.

To zdaje się był ABS firmy SST.

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 18 lut 2017, 19:27

g4ever pisze:Jak szybko musisz kupić drukarkę? Może trochę poczekać do dni druku?

Nie mam jakiegoś limitu ale nie ukrywam że czym wcześniej tym lepiej. Co do dni druku: bardzo chciał bym tam być ale nie wiem czy dam rade już nie nawet od strony delegacji z firmy ale choćby prywatnie poznać osobiście kolegów z forum bo za pewne się tam kilku pojawi ;) a Kielce trochę daleko a czasu prywatnego tylko dla siebie dla swoich pasji malutko :(

Łukasz
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 20 lut 2017, 8:27

A miał ktoś do czynienia w praktyce z maszynami urbicum? Na papierze wymagania spełniają, rok temu w Kielcach oglądałem i ciekawie to się zapowiadało

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 20 lut 2017, 8:32

Mój znajomy ma dużą drukarkę złożoną przez nich. Jest bardzo zadowolony ze sprzętu i wsparcia technicznego.

Łukasz
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 20 lut 2017, 10:54

Już z tym ich multiekstruderem? Ciekawi mnie jak się sprawuje, może udało by się przepchnac coś wkoncu na uczelni...

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 20 lut 2017, 11:31

Łukasz pisze:A miał ktoś do czynienia w praktyce z maszynami urbicum? Na papierze wymagania spełniają, rok temu w Kielcach oglądałem i ciekawie to się zapowiadało

Rozmawiałem z nimi ale jak na razie tylko jedna głowica!, Ceny mają bardzo dobre! Jak by 2 głowice to bym brał a tak znowu jestem w punkcie wyjścia czyli Vshaper... Jeszcze czekam na kontakt od zaproponowanego Blixet bo ta spełnia wszystkie warunki ale nie idzie się do nich dodzwonić :(

Wróć do „Luźne pogaduchy”